Zpět na » 1. Bundesliga » Serhou Guirassy zájemcům z Premier League dveře nezavírá

Serhou Guirassy zájemcům z Premier League dveře nezavírá

Serhou Guirassy zájemcům z Premier League dveře nezavírá © iconsport.photo - Útočník Stuttgartu Guirassy v bundesligovém utkání

0

Líbilo se

10.11. - Hvězda bundesligového Stuttgartu, Serhou Guirassy, by se mohla stěhovat do Premier League. A fanoušci možná na překvapivý přesun guinejského útočníka nebudou muset čekat až do příštího léta. Jeden z top střelců německé ligy je snem West Hamu a Brentfordu, které jsou za něj připraveny uhradit výstupní klauzuli, jež je více než směšná s ohledem na hráčovu aktuální formu.

Serhou Guirassy se díky raketovému vstupu do bundesligové sezóny stal jedním z nejlepších útočníků Evropy a žádaným zbožím na trhu. Sedmadvacetiletý hráč se na dvojciferné číslo v kolonce vstřelených branek probojoval teprve potřetí, letos ale čtrnáct branek zaznamenal v dresu Stuttgartu během pouhých osmi utkání.

V úvodní části sezóny za sebou zanechal taková jména jako je Erling Haaland, Kylian Mbappé nebo Harry Kane. Vyrovnané výkony proto na hráče přitáhly pozornost řady klubů Premier League, přičemž West Ham, Fulham, Brentford, Crystal Palace a Bournemouth již dokonce na hráče navázaly své skauty.

O rodáka z Francie mají zájem také saudské kluby, podobně jako Real Betis, Villarreal, Olympique Lyon nebo Ajax. Každý z jmenovaných je ochoten vykoupit Guirassyho z jeho smlouvy, klauzule totiž činí pouhých 17,5 milionů eur, což z útočníka činí jednoznačný přestupový cíl pro letošní zimní okno.

Stuttgart by nerad zůstal s prázdnýma rukama, proto s předstihem útočníkovi nabídl novou vylepšenou smlouvu, ale jak to vypadá, Guirassy o jejím prodloužení v tuto chvíli vůbec neuvažuje a naopak nechává dveře zájemcům otevřené. „Nebudu to skrývat, každý ví, že Premier League je jednou z nejkonkurenceschopnějších lig na světě. V tuto chvíli nezavírám dveře nikomu. V Evropě je několik velmi dobrých týmů a nezaměřuji se pouze na Premier League. Ve Stuttgartu máme dobrý tým, ale stát se může cokoliv.

Serhou Guirassy odstartoval bundesligovou sezónu čtrnácti brankami v osmi utkání, které podpořil dvěma hattricky. Senzační formu pozastavilo zranění, ale je možné, že se guinejský reprezentant vrátí na hřiště již o víkendu, aby pomohl týmu čelit Borussii Dortmund.

Andrea Suttnerová / onefootball.com, bulinews.com

Noviny
Nejnovější články