Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern končí v poháru. Vyšlápl si na něj tým ze třetí ligy

Bayern končí v poháru. Vyšlápl si na něj tým ze třetí ligy

Bayern končí v poháru. Vyšlápl si na něj tým ze třetí ligy © iconsport.photo - Saarbrücken vytvořil pořádnou senzaci

0

02.11. - REVIEW DFB Pokal, neboli německá pohárová soutěž, je znám tím, že během jejího ročníku jsme svědky obrovských překvapení. Není úplně neobvyklé, že týmy z nižších soutěží si vyšlápnou na největší celky v zemi, ale překvapuje to stále stejně. Dvojnásob, pokud jde o Bayern. Včera ho totiž z této soutěže dokázal vyřadit Saarbrücken ze třetí ligy. Věhlasného soupeře setnul v 6. minutě nastavení.

Saarbrücken - Bayern Mnichov 2:1

Branky: 45+1. Sontheimer, 90+6. Gaus, 16. Müller

DFB Pokal je vyloženě proslulý překvapivými výsledky během sezóny. Je to takové poznávací znamení a velké lákadlo. Své o tom ví i Bayern Mnichov. Ten své fanoušky zklamal už před dvěma lety. To sice ještě hrál s Borussií Mönchengladbach, ale že by Bayern prohrával 0:5 se nestává každý den. Ještě o rok dříve ale Bayernu stopku vystavěl druholigový Holsten Kiel. V DFB Pokalu tedy největší a nejslavnější německý klub neuspěl už od sezóny 2019/20. To je zrovna pro Bayern, jenž boj o titul neprohrál od roku 2013, pořádné sucho.

A nepoštěstí se ani letos. Bayern hned v prvním kole dostal z nižší soutěže Preussen Münster. Tehdy Tuchelovi svěřenci vyhráli 4:0. Výkon to nebyl nejlepší, ale výsledek se počítá. Stejně jednoznačný měl být proti Saarbrückenu, jenž aktuálně hraje 3. Bundesligu a drží se u sestupové zóny. A Bayern skutečně začal velmi dobře. Nadějný záložník Kratzig přihrál Thomasi Müllerovi, jehož skákavá a velmi přesná rána z dálky se zastavila až o síť soupeřovi branky. Do konce půle ale přišly pro Bayern 2 nepříjemné rány. Zranění Mathijse de Ligta a vyrovnávací gól z kopačky Sontheimera.

Bayern sice hru jednoznačně kontroloval, a dokázal brankáře Schreibera zasypat střelami, ale brankář třetilgového celku si s nimi vždy poradil bravurně. Dost možná si připsal i zákrok roku v této soutěži. Famózně se sníženým výhledem totiž vyškrábl Comanův pokus z dálky. Saarbrücken si svou chvíli nechal na 6. minutu nastavení. Rychle vytvořený útok po fantastické kombinaci gólově zakončoval Marcel Gaus a rozhodl o senzační výhře, která se jednoznačně zapíše do zlaté kroniky tohoto klubu. Těžko letos uvidíme větší překvapení.