Zpět na » 1. Bundesliga » První gól Václava Černého za Wolfsburg vyřadil z německého poháru obhájce z Lipska

První gól Václava Černého za Wolfsburg vyřadil z německého poháru obhájce z Lipska

První gól Václava Černého za Wolfsburg vyřadil z německého poháru obhájce z Lipska © iconsport.photo - Václav Černý

0

Líbilo se

01.11. - Zatíco minulá sezóna pro něj byla životní, po přestupu do německého Wolfsburgu to zatím není ono, a to ani v reprezentačním dresu. Václav Černý si start do svého angažmá v Bundeslize určitě představoval jinak. Možná potřeboval nějaký spouštěč. Třeba jako gól Lipsku, jenž ho vyřadil z DFB Pokalu, které v posledních 2 letech vyhrálo. Černého hodnota u fanoušků vzrostla.

Už velmi brzy Václav Černý odešel do Nizzemska, a to rovnou na tu nejvěhlasnější adresu, kterou je Ajax Amsterdam. V nejslavnějším nizozemském klubu platil za obří talent. Začal se prosazovat v prvním týmu, jenomže přišlo vážné zranění, které jeho kariéru v Ajaxu prakticky ukončilo. Erik ten Hag s ním nepočítal, Černý odehrál výbornou sezónu v béčku a odešel do Utrechtu a následně do Twente. Tam přišlo další vážné zranění, ale Černý opět vstal a vloni zažil životní sezónu. Za Twente dal v Eredivisie 14 gólů a na dalších 13 přihrál.

Konečně dostal šanci i v základní sestavě národního týmu a okamžitě se stal jeho oporou a vysloužil si přestup do Bundesligy. Vybral si ho Wolfsburg, který musel zaplatit 8 milionů eur. Při své premiéře v poháru si připsal asistenci, ale od té doby nic. Takový Jonas Wind na hrotu už má gólů 8, ale nikdo mu nepomáhá. Ani Černý. V 7 ligových duelech nemá gól ani asistenci a nejlépe na tom není ani v rámci národního týmu. Tam v základní sestavě naopak zůstal, když si to nezasloužil. Jeho výkony se potřebují otočit.

A jedna taková možnost přišla. Los DFB Pokalu byl pro Wolfsburg celkem krutý. Musel se totiž postavit Lipsku. To hraje ve velmi dobré formě a zároveń je vítězem posledních dvou ročníků německého poháru. Vedle dalších náhradníků dal trenér Niko Kovač šanci právě i Černému na pravém křídle. Český reprezentant se mu za to odvděčil nejlépe, jak jen mohl. Tiago Tomás ho fantasticky poslal za obranu, Černý si udělal místo a nechytatelnou ránou do šibenice propálil Gulácsiho. Gól se nakonec ukázal jako vítězný a Václav Černý je poprvé, a snad ne naposledy, hrdinou Wolfsburgu.

Konečně to tam padlo

David Suchý / vfl-wolfsburg.de

Noviny
Nejnovější články