Zpět na » 1. Bundesliga » Tomáš Čvančara opět řádil. Gólem a asistencí pomohl smazat třígólový náskok soupeře

1. Bundesliga - Tomáš Čvančara opět řádil. Gólem a asistencí pomohl smazat třígólový náskok soupeře

Tomáš Čvančara opět řádil. Gólem a asistencí pomohl smazat třígólový náskok soupeře © iconsport.photo - Tomáš Čvančara

0

Líbilo se

18.09. - REVIEW Angažmá v Německu Tomáši Čvančarovi zatím vychází výborně. Na hru svého týmu má velký vliv, a když je potřeba, dokáže své spoluhráče popohnat dopředu svým skvělým výkonem. Tak jako včera na hřišti Darmstadtu. Borussia prohrávala 0:3 o poločase, ale i díky gólu a asistenci českého reprezentanta dokázala zápas srovnat na 3:3. Nebylo to poprvé.

Po poslední titulové sezóně se Spartou a výkonech v národním týmu byl čas, aby se Tomáš Čvančara z Čech posunul za lepším, vstříc velkým úspěchům v top evropských soutěžích, jako je třeba Bundesliga, odkud ho koupila Borussia Mönchengladbach. Přípravu zažil výbornou. Za 3 zápasy dal 4 góly, v soutežní premiéře dal 2 góly v poháru a 2 góly zařídil remízu s Augsburgem při svém debutu v Bundeslize. Fanoušci si českého reprezentanta brzy oblíbili a on se jim za to odvděčuje výbornými výkony.

Ačkoliv Borussia nemá nejlepší výsledky, její fotbal poměrně baví a je koukatelný. Čvančara tomu přispívá, přestože se proti Leverkusenu ani Bayernu, tedy dvěma lídrům Bundesligy, neprosadil. Včera Mönchengladbach odcestoval do Darmstadtu, kde na něj čekal nováček se skóre 1:10 a bez jediného bodu. Jasná záležitost? Kéžby. Borussia v prvním poločase vybouchla. Slabý nováček se zásluhou Marvina Mehlema, Mateje Maglicy a Tima Skarkeho dostal do třígólového vedení a zdálo se, že s premiérovou výhrou už nic nepohne.

Jenomže střelec Maglica byl po změně stran vyloučen a Mönchengladbach zavelel k obratu. Tomáš Čvančara, jenž přišel na druhý poločas z lavičky, sice penaltu spojenou s Maglicovou červenou kartou neproměnil, ale Siebatcheu dokázal snížit. Pak dokázal Čvančara přiťuknout balón k Neuhausovi, jenž dal druhý gól a Borussia se hnala za srovnáním. A to skutečně přišlo. První Čvančarova rána byla zblokována, ale následná dorážka z dálky parádně zaplula do sítě. Ačkoliv se Gladbach ještě snažil, fantastická otočka se mu nepodařila.

Tomáš Čvančara

David Suchý / bundesliga.com

Nejnovější články