Zpět na » 1. Bundesliga » Schickův konkurent Boniface napodobil Haalanda. Je nováčkem i hráčem měsíce Bundesligy

1. Bundesliga - Schickův konkurent Boniface napodobil Haalanda. Je nováčkem i hráčem měsíce Bundesligy

Schickův konkurent Boniface napodobil Haalanda. Je nováčkem i hráčem měsíce Bundesligy © iconsport.photo - Victor Boniface

0

Líbilo se

15.09. - Zdálo se, že post útočníka nebude muset Bayer Leverkusen vůbec řešit. Patrik Schick měl úžasnou formu, gólů více než Erling Haaland, což zpětně vypadá neskutečně. Jenomže slabá loňská forma a zranění donutilo vedení jednat. Přivedlo tak mladého Victora Boniface z Belgie. Ten napodobil Haalanda a ve stejném měsíci byl zvolen nováčkem i hráčem měsíce Bundesligy. Patrik Schick má problém.

Victor Boniface nedával během své kariéry nějaké závratné množství gólů. Do Evropy přišel v roce 2019 a jako spousta dalších si vybral Norsko. Konkrétně klub Bodo/Glimt. Za 66 zápasů dal 23 gólů. Jeho výsostní disciplínou byly evropské poháry, respektive kvalifikace. Byl nejlepším střelcem kvalifikace Ligy mistrů. Po přestupu do belgického Royalu Union se stal nejlepším střelcem v Evropské lize. V ligové soutěži dal 7 gólů a připsal si 7 asistencí. Čísla pěkná, ale od hrotového útočníka chcete víc. I tak ale zlákal Bayer Leverkusen.

Ten měl v útoku během minulé sezóny problém. Největší opora sezóny 2021/22 Patrik Schick byl totiž z formy a navíc druhou polovinu sezóny promarodil. Zraněný je navíc stále. Xabi Alonso nepočítal ani s Azmounem, který odešel do Říma. Za Boniface Leverkusen zaplatil 20 milionů eur. 22letý Nigerijec měl být především do budoucna velkou nadějí, ale on se do toho pořádně opřel ze startu. Můžeme říct, že Patrik Schick má velký problém. Pokud si Boniface udrží neskutečnou formu, Alonso nebude mít důvod upřednostňovat českého forvarda.

Za první 3 bundesligové duely dal Victor Boniface 4 góly a přidal dokonce 2 asistence. Leverkusen představuje válec, který přejede všechny soupeře. Už to odneslo Lipsko, Mönchengladbach i Darmstadt. Výkony podávají všichni dobré, ale Nigerijec je převyšuje. Není tedy divu, že byl vyhlášen hráčem měsíce i nováčkem měsíce. Jediný hráč, kterému se to před ním povedlo, byl Erling Haaland. No asi pěkná společnost pro hráče, který měl 7 ligových gólů za celou minulou sezónu, navíc v Belgii. Bude konkurencí pro Harryho Kanea?

Victor Boniface

David Suchý / bundesliga.com

Nejnovější články