Zpět na » 1. Bundesliga » Slabá Borussia Dortmund hledá posilu do útoku. Blízko je Berisha z Augsburgu

Slabá Borussia Dortmund hledá posilu do útoku. Blízko je Berisha z Augsburgu

Slabá Borussia Dortmund hledá posilu do útoku. Blízko je Berisha z Augsburgu © iconsport.photo - Mergim Berisha se v Augsburgu chytil

0

Líbilo se

29.08. - Borussia Dortmund by chtěla před koncem přestupového období přivést útočníka, který by tak rozšířil útočné možnosti, přičemž ty dosavadní kromě famózního Malena ve formě příliš nejsou. Zaměřila se tak na 25letého Mergima Berishu, který má za sebou velmi povedenou sezónu v Augsburgu a mohl by být k dispozici. Cenovka by měla být okolo 15 milionů eur.

Od roku 2008 se Mergim Berisha fotbalově vzdělával v jedné z nejmodernějších fotbalových akademií a to v Salzburgu. Prošel všemi kategoriemi a dostal se až do prvního týmu. Debutoval v roce 2017, když mu bylo 18 let. V rámci hostování si zahrál za Magdeburg, Altach a Linz. Pořádně se prosadil až v sezóně 2020/21, kdy měl na svém kontě 14 gólů a 10 asistencí. Přestoupil do Fenerbahce, kde se ale neprosadil a po roce šel na hostování do Augsburgu, které se letos změnilo na přestup. A není divu. Berisha hrál skvěle.

Ačkoliv měl problémy se zdravím a stihl jen 23 duelů, vytěžil z toho moc pěkných 9 gólů. Využít opci 4 miliony eur, přičemž jeho hodnota je trojnásbná, to byl pro Augsburg no-brainer. Jenomže takřka okamžitě může o svou hvězdu a čerstvého dvojnásobného reprezentanta Německa přijít. Zájem totiž má Borussia Dortmund. Kromě Donyella Malena, jenž se rozjel do neskutečné formy, tam moc podobně rozjetých hráčů nevidíme. Sebastien Haller navíc v zimě nebude hrát kvůli reprezentaci Pobřeží Slonoviny na africkém mistrovství.

Proto by tak mohlo přijít 15 milionů eur na stůl šéfů Augsburgu a Berisha by se mohl stěhovat pod Žlutou zeď. Borussia má v případě nedohody v hledáčku i jeho spoluhráče z Augsburgu Ermedina Demiroviče. Ten se prosadil 8x během minulé sezóny. Během víkendu proběhl první kontakt mezi hráčem i jeho klubem. Směřuje to dobrou cestou. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že posily Borussie jí odřezávají od boje o titul. V rámci Bundesligy to jsou skvělá jména, ale s Bensebainim za Guerreira, s Nmechou za Bellinghama atd. se s Bayernem bojovat nedá. Lipsko, a nebojím se říct že i Leverkusen, je na tom mnohem lépe i přes podobně citelné ztráty.

David Suchý / twitter.com

Nejnovější články