Zpět na » 1. Bundesliga » Pavard přestupuje do Interu, v Bayernu ho nahradí Geertruida z Feyenoordu

Pavard přestupuje do Interu, v Bayernu ho nahradí Geertruida z Feyenoordu

Pavard přestupuje do Interu, v Bayernu ho nahradí Geertruida z Feyenoordu © iconsport.photo - Benjamin Pavard v akci

0

Líbilo se

21.08. - Sedmadvacetiletý francouzský obránce, Benjamin Pavard, je nejnovější posilou Interu Milán. K nerazzurri se připojí v týdnu, aby mohl případně zasáhnout již do víkendového utkání proti Cagliari. Bundesligový klub za Pavard inkasuje přibližně 30 milionů eur, které z části investuje do nové posily. Tu si německý mistr vytipoval v mladém nizozemském obránci, Lutsharelovi Geertruidovi z Feyernoordu.

Benjamin Pavard je druhým obráncem, který v rozmezí několika dní opustil Allianz Arenu poté, co se chorvatský zadák Josip Stanišič rozhodl přestoupit do Bayeru Leverkusen. V současné chvíli proto trenéru Tuchelovi zůstávají k dispozici pouze De Ligt, Buchmann, Kim a Upamecano. Bayern Mnichov se netají tím, že nějakého hráče, který bude univerzálem a bude moci nastupovat jak ve středu tak na krajích obrany, ještě do konce přestupového okna přivede.

Francouzský obránce ale nechtěl čekat na to, až na jeho místo přijde náhrada a byl ochotný po čtyřech letech opustit Mnichov. Když proto dostal jeho přestup do Interu Milán zelenou, nezbývalo než doladit poslední detaily dohody mezi kluby. 30 milionů eur plus další 2 miliony na bonusech byla poslední nabídka ze strany Interu Milán, který měla patřičný účinek a Bayern postrčila k dohodě.

Jedná se o překvapivý zvrat, bundesligový mistr se ještě o víkendu zdráhal Pavarda pustit, a to až do doby, než za něj najde adekvátní náhradu. Tu má přitom vytipovanou již nějakou dobu, jedná se o nizozemského reprezentanta Lutsharela Geertruida, se kterým klub navázal kontakt a začíná vyjednávat o přestupu. V Interu mezitím doufají, že se detaily obchodu podaří s Bayernem doladit v příštích dnech, aby mohl Pavard zasáhnout již do druhého kola italské ligy, kdy bude Inter bojovat o tři body v Cagliari.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it, corrieredellosport.it, calciomercato.com, bulinews.com

Noviny
Nejnovější články