Zpět na » 1. Bundesliga » Adam Hložek začal sezónu skvěle. K vysoké výhře v poháru pomohl 2 góly a asistencí

Adam Hložek začal sezónu skvěle. K vysoké výhře v poháru pomohl 2 góly a asistencí

Adam Hložek začal sezónu skvěle. K vysoké výhře v poháru pomohl 2 góly a asistencí © iconsport.com - Adam Hložek po svém příchodu na hřiště zářil

0

Líbilo se

13.08. - REVIEW V Leverkusenu mají v živé paměti loňskou ostudu, kdy v 1. kole DFB Pokalu svěřenci Gerarda Seoaneho padli s maličkým Elversbergem. Tehdy sice dal Adam Hložek svůj první gól, ale vzpomínat dobře se mu na to nebude. Start letošního ročníku ale vyšel diametrálně jinak. S klubem Teutonia Ottensen si Leverkusen poradil v poměru 8:0 a Adam Hložek k demolici pomohl 2 góly a asistencí.

Po skvělé sezóně přišel velký propad. První polovina minulé sezóny pod uznávaným koučem Seoanem byla pro Bayer jako z hororu. A všechno začalo prohrou 3:4 s Elversbergem v poháru. Obrovská ostuda. S příchodem Xabiho Alonsa se ale všechno otočilo o 180 stupňů a farmaceuti nakonec ubojovali Evropu. A mohutně posílili před tímto ročníkem. Proti Teutonii Ottensen nastoupily v základní sestavě rovnou 4 nové tváře, 5. přišla z lavičky. A nakonec to bylo úplně jiné představení, než před rokem.

Poločas skončil ve prospěch Bayeru 3:0. Skóre otevřel hlavou stoper Tapsoba, na což ve vápně po pasu nováčka Grimalda navázal nový Schickův konkurent Victor Boniface. V poločasovém nastavení se po asistenci skvělého Amine Adliho gólově prosadil i diamant Florian Wirtz. A Francouz Adli jel ve druhé půli dál. Vybojoval penaltu, sám jí proměnil a následně vyslal do šance Jeremieho Frimponga, který se nemýlil. V 70. minutě se na plac dostal za Floriana Wirtze Adam Hložek. Ten se při té památné prohře s Elversbergem gólově prosadil.

A proti Ottesenu mu na hřišti stačilo 5 minut. Krásně se prosadil i před rokem. Nyní se napřáhl z dálky a na jeho pumelici neměl brankář sebemenší nárok. Svůj skvělý přínos pro ofenzivu potvrdil i nahrávkou na posilu Jonase Hofmanna. Ten si před brankářem poradil. A aby svůj skvělý dvacetiminutový výkon Hložek ještě podrthl, vybojoval před vápnem balón na obránci, obešel gólmana a zakončil do prádzné brány. Doufejme, že stejnou chuť a formu si Adam Hložek přenese i do bundesligové sezóny, kde Leverkusen na úvod čeká Lipsko. A doufejme, že se k Hložkovi brzy připojí i Patrik Schick.

David Suchý / bayer04.de

Nejnovější články