Zpět na » 1. Bundesliga » Bayer Leverkusen plánuje přivést těžkou konkurenci pro Patrika Schicka

Bayer Leverkusen plánuje přivést těžkou konkurenci pro Patrika Schicka

Bayer Leverkusen plánuje přivést těžkou konkurenci pro Patrika Schicka © iconsport.photo - Victor Boniface v Belgii zářil

1

Líbilo se

21.07. - Patrik Schick neprožil vůbec dobrou sezónu. Byl z formy a následovala nepříjemná zranění. Bayer Leverkusen už nechce podobný ročník riskovat a přivede posilu z Belgie, která by mohla být pro českého reprezentanta opravdovou konkurencí. 22letý nigerijský útočník Victor Boniface má za sebou povedenou sezónu v Royale Union a bude stát přibližně 20 milionů eur.

Victor Boniface se už v roce 2019 z nigerijského klubu Real Saphirre přesunul do Norska, kde oblékal dres Bodo/Glimt. Byl tedy u toho, když tento klub přebíral vládu nad norským fotbalem a sbíral i úspěchy v Evropě. Za rok a půl v nejvyšší norské soutěži dal 12 ligových branek, ale na začátku právě uplynulé sezóny přestoupil do týmu belgické senzace Royalu Union a nahradil Denize Undava. Výsledkem je 9 gólů a 8 asistencí v lize a hlavně 6 gólů v Evropské lize, díky kterým se stal jejím nejlepším střelcem.

Royale Union v posledních dvou sezónách neskutečně vyrostl a vyprodukoval skvělé hráče. Ať už se bavíme o Undavovi nebo Mitomovi z Brightonu, reprezentantu Malty Teumovi nebo právě Bonifacovi. Po této skvělé sezóně, během které ukázal, že góly umí stejně dobře dávat jako připravovat, o něj začal být velký zájem. 189 centimetrů vysoký útočník stál Royale Union jen 2 miliony eur, přičemž jeho aktuální cenovka už je na hodnotě 12 milionů eur a vypadá to, že Boniface si dokonce našel svůj nový klub. To se ale českým fanouškům líbit nebude.

Victor Boniface zamíří do Bayeru Leverkusen, kde by měl dýchat na záda Patriku Schickovi po jeho prachbídné sezóně. Ke konci sezóny hrával Sardar Azmoun, ale ten by klub údajně chtěl opustit. Příchod 22letého Nigerijce je tak logický a je to skvělý krok do budoucna. Podle Fabrizia Romana za něj Bayer zaplatí 20 milionů eur. Dohoda by měla být už brzy hotová a poté se Victor Boniface stane posilou farmaceutů. Ti zatím přivedli mladého beka Arthura, Alejandra Grimalda, zkušeného záložníka Jonase Hofmanna a především Granita Xhaku.

David Suchý / twitter.com

Nejnovější články