Zpět na » 1. Bundesliga » Manchester City nabídl za Gvardiolu 90 milionů eur, hráč s přestupem souhlasí

Manchester City nabídl za Gvardiolu 90 milionů eur, hráč s přestupem souhlasí

Manchester City nabídl za Gvardiolu 90 milionů eur, hráč s přestupem souhlasí © iconsport.photo - Joško Gvardiol

0

Líbilo se

25.06. - Manchester City se po intenzivních jednáních v posledních dnech propracoval k oficiální nabídce za chorvatského obránce Jošku Gvardiola. Bundesligovému RB Lipsko nabízí 90 milionů eur plus bonusy, čímž se velmi blíží výstupní klauzuli 110 milionů eur, kterou má hráč, jež s přestupem souhlasí, ve své smlouvě.

Oficiální nabídce bundesligovému RB Lipsko předcházela jednání, jež se zaměřila na samotný klub, ale také na chorvatského obránce. Právě s ním si Manchester City dohodl podmínky přestupu nejdříve, a až ve chvíli, kdy si byl jist hráčovým ano, začal tlačit do finiše také jednání s Redbullem Lipsko.

Jednadvacetiletý reprezentační obránce Chorvatska podepsal po velkém zájmu ze strany Chelsea loni v létě novou vylepšenou smlouvu, jejíž součástí byla výstupní klauzule ve výši 110 milionů eur. Ta ale vstoupí v platnost až v příštím roce.

Německému klubu bylo nicméně jasné, že zejména po skvělých výkonem na Mistrovství světa v Kataru, bude mít problém hráče v Lipsku udržet. Vítězové DFB Pokalu proto začali hledat na trhu náhradu a vytipovali si Castella Lukeby z Lyonu, jež by měl stát přibližně 30 milionů eur.

Devadesáti milionová nabídka za Gvardiolu pravděpodobně bude pouze startovní metou v jednání, jelikož je Redbull Lipsko rozhodnuto ze svého talentovaného hráče učinit nejdražšího obránce historie. Joško Gvardiol od svého příchodu v roce 2021 nastoupil za saský klub celkem sedmaosmdesátkrát, přičemž se osmadvacetkrát podílel na tom, že tým neobdržel ani jednu branku.

Andrea Suttnerová / getfootballnewsgermany.com

Nejnovější články