Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern za Daviese požaduje 100 milionů eur. Zájem má Real Madrid

1. Bundesliga - Bayern za Daviese požaduje 100 milionů eur. Zájem má Real Madrid

Bayern za Daviese požaduje 100 milionů eur. Zájem má Real Madrid © iconsport.photo - Alphonso Davies by byl pro Real Madrid opravdu drahou možností

0

Líbilo se

07.06. - Problém Realu Madrid je kromě čerstvé díry na hrotu útoku na levém kraji obrany. Ferland Mendy je často zraněný a zkrátka nemá kvalitu na to, aby byl pro Real Madrid první možností na roky dopředu. Přišel sice Fran García, ale Real pokukuje po nějaké více ostřílené možnosti. Tou má být Alphonso Davies. Za svého obránce ale Bayern Mnichov požaduje až 100 milionů eur.

Alphonso Davies je už zřejmě teď vůbec nejlepším kanadským fotbalistou v historii. Syn ghanských rodičů vyrůstal v utečeneckém táboře, ale vypracoval se v opravdovou hvězdu. S profi fotbalem začal ve Vancouveru, kde se jako křídelník stal hvězdou MLS. Bayern v něm viděl potenciál a za 14 milionů eur ho přivedl do Mnichova. Hansi Flick udělal z křídla světového levého obránce. Naučil ho defenzivním povinnostem a udělal z něj zbraň Bayernu, která zničila Barcelonu v semifinále Ligy mistrů a byla klíčová i ve finále.

Z Daviese se stala opravdová superstar a hráč, jenž byl okamžitě považován za jednoho z nejlepších na světě na svém postu. Škoda ale je, že jeho výkony negradovaly, ale lehce se zhoršily. Už není tak dominantní a sebevědomý jako ve své první sezóně pod Flickem. Možná s tím souvisí i jeho psychické těžkosti, které přiznal na svém live streamu. I přes to se ale řadí ke světové špičce. Ve 22 letech má na kontě 5 bundesligových titulů, Ligu mistrů a přes 150 zápasů za jeden z nejlepších klubů fotbalové historie.

Alphonso Davies

Jenže je tu i Real Madrid. Ten má problémy na levém kraji obrany. Jedničkou je Ferland Mendy, ale tak to nejde. Letos byl velkou část sezóny zraněný a když hrál, nebyla to prostě kvalita na Real Madrid. Mnohem lépe zahrál záložník Eduardo Camavinga, pro něhož to byla jen dočasná pozice. Od nové sezóny bude za Los Blancos hrát Fran García. Klubový odchovanec, jenž přišel za pár milionů z Raya Vallecana. Má velký potenciál, ale kvalita na základní sestavu Realu Madrid to asi ještě není. Alternativa to je skvělá.

Každopádně proto se Real Madrid zajímá právě o 22letého Kanaďana z Bayernu. Ten by se stal oporou na dlouhá léta a opravdu dlouhou dobu by tento post Real Madrid nemusel řešit. La Liga by mu navíc mohla sedět. Problémem ale je částka, kterou za něj Bayern požaduje. Minimálně totiž chce 100 milionů eur, což je opravdu moc. Stal by se nejdražším obráncem historie. Stálo by to za něj? Je často zraněný a letos neměl nejlepší rok. Všichni ale víme, co v něm ve skutečnosti je a co už předvedl.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články