Zpět na » 1. Bundesliga » V Bayernu končí navzdory ligovému titulu Oliver Kahn i Hasan Salihamidžič

V Bayernu končí navzdory ligovému titulu Oliver Kahn i Hasan Salihamidžič

V Bayernu končí navzdory ligovému titulu Oliver Kahn i Hasan Salihamidžič © iconsport.photo - Oliver Kahn na konci ligového utkání Bayernu v Kolíně

0

Líbilo se

27.05. - Největší německá periodika, Kicker i Bild, se shodla na tom, že se Bayern Mnichov po posledním ligovém kole rozloučí s předsedou představenstva, Oliverem Kahnem, i sportovním ředitelem, Hasanem Salihamidžičem. O odchodu obou se spekulovalo v posledních týdnech, oficialitu zprávě dal v podvečer oficiální internetový portál Bayernu Mnichov, který zároveň oznámil, že se novým CEO stal Jan-Christian Dreesen.

FC Bayern Mnichov se po posledním ligovém kole oficiálně rozloučil s šéfem představenstva, Oliverem Kahnem, a také sportovním ředitelem, Hasanem Salihamidžičem. Zprávu jako první uveřejnil sportovní portál Kicker.de, následoval deník Bild a v podvečer informaci na svém internetovém portále potvrdil Bayern Mnichov. Čerství ligoví šampioni se tak se svým užším vedením loučí navzdory jedenáctému vítězství v Bundeslize v řadě.

Rozhodnutí, které mělo být ohlášeno až po úterním zasedání dozorčí rady, bylo zřejmě učiněno již před výkopem utkání a výsledek zápasu na něj neměl žádný vliv. Nástupcem Olivera Kahna se stane pětapadesátiletý Dressen, který působil posledních deset let ve funkci místopředsedy. „Jan-Christian Dressen odvedl v uplynulých deseti letech pro Bayern vynikající práci. Žije Bayernem, zná klub skrz naskrz a ví, co je zde důležité. Jsme velmi rádi, že se ujme tohoto úkolu. Může se pustit do práce ihned a to je přesně to, co Bayern v současné situaci potřebuje,“ oznámil Herbert Hainer, předseda dozrčí rady.

Oliver Kahn ve funkci generálního ředitele končí po dvou letech, kdy vystřídal Karla-Heinze Rummeniggeho. „Rozhodnutí rozloučit se s Kahnem nebylo vůbec jednoduché. Nicméně vzhledem k celkovému vývoji jsme dospěli k rozhodnutí o novém jmenování do čela výkonné rady. Rádi bychom Oliveru Kahnovi poděkovali za jeho nasazení, nápady a za vše, čeho jsme společně dosáhli. Vždy zůstane velkou osobností Bayernu, přejeme mu do budoucna vše nejlepší.“

Andrea Suttnerová / kicker.de, bild.de, bayern.com

Nejnovější články