Zpět na » 1. Bundesliga » O hvězdu Ajaxu Álvareze má zájem Borussia Dortmund i kluby z Premier League

O hvězdu Ajaxu Álvareze má zájem Borussia Dortmund i kluby z Premier League

O hvězdu Ajaxu Álvareze má zájem Borussia Dortmund i kluby z Premier League © iconsport.photo - Edson Álvarez je pro Ajax klíčovým hráčem

0

Líbilo se

22.05. - V létě se Ajax musel vypořádat s řadou personálních ztrát. Odešel trenér ten Hag, opory Martínez, Onana, Antony, Mazraoui nebo Gravenberch. Nepodařilo se je plnohodnotně nahradit a ti kteří zůstali vše neutáhli. Nyní je řada na nich. Ajax se zřejmě bude muset v nové sezóně obejít nejen bez Jürriena Timbera ale i Edsona Álvareze o kterého má velký zájem Borussia Dortmund.

Edson Álvarez je odchovancem mexického Clubu América. Jedná se o největší mexický klub s obrovskou fanouškovskou základnou, ale zároveň o ten nejnenáviděnější klub v zemi. Álvarez v jeho dresu nastupoval už od roku 2016. O rok později už byl hrdým reprezentantem a osvědčil se v nejtvrdších mexických bitvách. Opravdová hvězda a válečník. Všimli si toho v Ajaxu, kde za něj dali v roce 2019 15 milionů eur. Zapadl skvěle. Začátek sice lehký nebyl, ale vypracoval se ve velkou oporu a letos byl pro Ajax klíčovou postavou.

Álvarezova hodnota se dostala až na 35 milionů eur a nyní je jasné, že 25letý Mexičan je připravený na další level. Hraje na pozici defenzivního záložníka, ale zastoupit může velmi obstojně i na pozici stopera. Před touto sezónou se Ajax musel vypořádat se spoustou odchodů hvězdných hráčů i trenéra ten Haga. Za hráče jako Antony, Martínez, Haller nebo Mazraoui dostal dohromady přes 200 milionů eur. Za 113 milionů eur ale tyto opory nenahradil. Nepovedlo se to hráčům jako Bergwijn, Lucca nebo Sánchéz a výsledkem je nepovedená sezóná.

Hráči jako Taylor, Timber nebo právě Álvarez budou těmi, o koho bude největší zájem a Ajax je asi neudrží. Právě o Mexičana Álvareze má velký zájem Borussia Dortmund. BVB se bude muset vypořádat s odchodem Jude Bellinghama a ačkoliv je Álvarez jiný hráč, jeho přítomnost pomůže. Navíc odchází Dahoud, což je další záložník minus. Álvarez ale bude mít i spoustu jiných možností a to hlavně z Premier League. Mluví se ale o zájmu třeba i z Bayernu Mnichov. Jak známe Ajax, kluby budou muset sáhnout hluboko do kapsy.

David Suchý / twitter.com

Nejnovější články