Zpět na » 1. Bundesliga » Má Bayer Leverkusen šanci přilákat do klubu Xhaku?

1. Bundesliga - Má Bayer Leverkusen šanci přilákat do klubu Xhaku?

Má Bayer Leverkusen šanci přilákat do klubu Xhaku? © iconsport.photo - Švýcarský záložník Granit Xhaka v ligovém utkání v dresu Arsenalu

0

Líbilo se

15.05. - Třicetiletý švýcarský reprezentační záložník zvažuje návrat do německé bundesligy, ve které dříve oblékal dres Borussie Mönchengladbach. Právě zde potkal svou ženu, která nyní tlačí Xhaku k návratu do Německa. O hráče kosovského původu projevil zájem Bayer LEverkusen, který by rád využil Xhakovy rodinné situace a s Arsenalem se v létě dohodl na přestupu.

Zprávy o tom, že Bayer Leverkusen usiluje o služby švýcarského reprezentačního záložníka se potvrzují. Levonohého tvůrce hry německý klub označil za hráče, který odpovídá požadovaným parametrům: vůdcovství, výborná strategie, silný v soubojích, s přesnou přihrávkou a velkou vůli po vítězství.

Za švýcarského reprezentanta, který je smluvně vázán v Arsenalu až do roku 2024, by ale musel bundesligový klub zaplatit částku okolo 15 milionů eur. Právě tato suma odpovídá požadavku ze strany anglického týmu, za který by byl ochoten střelce pěti ligových branek v létě pustit. Podmínky přestupu se tedy razantně změnili oproti loňskému létu, kdy londýnský klub požadoval za Xhaku 30 milionů eur.

Úsilí Bayeru je podloženo vůli hráče, který by s ohledem na rodinou situaci byl ochoten vyměnit místo v jednom z nejlepších klubů Premier League za návrat do Bundesligy. Xhakova manželka, se kterou se Granit setkal během svého působení v Borussii Mönchengladbach, se už nějakou dobu chce vrátit do Porýní, což by mohlo vést k tomu, že se švýcarský záložník opravdu rozhodne tlačit klub k letnímu prodeji a návratu do německé ligy po sedmi letech v Premier League.

Andrea Suttnerová / kicker.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články