Zpět na » 1. Bundesliga » Přítelkyně Juliana Nagelsmanna po vyhazovu z Bayernu Mnichov opouští deník BILD

1. Bundesliga - Přítelkyně Juliana Nagelsmanna po vyhazovu z Bayernu Mnichov opouští deník BILD

Přítelkyně Juliana Nagelsmanna po vyhazovu z Bayernu Mnichov opouští deník BILD © iconsport.photo - Nagelsmann

1

Líbilo se

25.03. - Přítelkyně Juliana Nagelsmanna se chystá opustit německé noviny BILD poté, co byl trenér Bayernu Mnichov v pátek propuštěn. Ve čtvrtek večer se objevily zprávy, že Nagelsmann bude odvolán z funkce trenéra Bayernu, a v pátek bundesligový gigant tuto šokující zprávu potvrdil.

Nagelsmann nahradil v létě 2021 ve funkci trenéra Bayernu Hansiho Flicka a v minulé sezoně dovedl klub k bundesligovému titulu. Bayern v současné době ztrácí v lize dva body, ale po mezinárodní přestávce ho čeká zápas s vedoucím týmem tabulky Borussií Dortmund. Skutečnost, že Bayern vyprovodil Paris Saint-Germain a dostal se do čtvrtfinále Ligy mistrů, kde se příští měsíc utká s Manchesterem City, činí rozhodnutí vyhodit Nagelsmanna pro nezasvěcené ještě matoucím.

Lidé blízcí klubu však naznačili, že v zákulisí nebylo vše v pořádku, a jak jistě potvrdí fanoušci Bayernu, tým od mistrovství světa nehraje na své obvyklé vysoké úrovni.

Podle bývalé hvězdy Bayernu Markuse Babbela byl součástí problému i Nagelsmannův vztah s mnichovskou novinářkou. Loni v létě Nagelsmann opustil svou manželku a začal chodit s třicetiletou fotbalovou novinářkou Lenou Wurzenbergerovou.

Wurzenbergerová pracovala jako reportérka Bayernu pro deník BILD, ale loni byla ze své funkce odvolána kvůli tomu, že vztah páru vyvolával v šatně Bayernu nedostatek důvěry.

"Vím, že Nagelsmannův vztah s reportérkou BILD byl v šatně velkým tématem. To, že s ní byl, se vůbec neprojevilo dobře. Jeho přítelkyně byla proto pro Bayern velkým problémem. Chyběla důvěra, protože někteří hráči už prostě nebyli schopni sdělit, co si myslí. Protože se báli, že všechno skončí v novinách."

Začátkem tohoto měsíce se v deníku BILD objevily taktické plány, což vystupňovalo obavy z úniku informací ze šatny. Neexistují žádné důkazy, které by naznačovaly, že úniky pocházely od Nagelsmanna nebo Wurzenbergerové, ale incident manažerově pozici v klubu příliš nepomohl.

V práci pro noviny pokračovala, ale nyní má na konci měsíce odejít. Wurzenbergerová pokračovala v práci pro BILD i poté, co přestala informovat o Bayernu, ale nyní má na konci měsíce odejít.

V prohlášení, které vydavatel Axel Springer Verlag poskytl deníku Deutsche Presse-Agentur, se uvádí: "Vyhověli jsme její žádosti o odchod a přejeme jí mnoho úspěchů v budoucnu."

Nagelsmann se vrátil domů z lyžařské dovolené, aby byl oficiálně zproštěn funkce. Šéfové Bayernu údajně nebyli spokojeni s jeho rozhodnutím odjet na dovolenou několik dní po prohře Bayernu s Bayerem Leverkusen.

Pokud jde o manažerské pády, ztratit důvěru hráčů kvůli tomu, že se scházíte s novinářkou, je dost neobvyklý způsob.

petr magasanik / twitter.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články