Zpět na » 1. Bundesliga » Chelsea, Liverpool, Manchester City a Real Madrid spolu soupeří o Josku Gvardiola

1. Bundesliga - Chelsea, Liverpool, Manchester City a Real Madrid spolu soupeří o Josku Gvardiola

Chelsea, Liverpool, Manchester City a Real Madrid spolu soupeří o Josku Gvardiola © iconsport.photo - Chorvatský obránce Gvardiol v dresu Redbull Lipsko

2

Líbilo se

15.03. - RedBull Lipsko nemá v úmyslu nehcat odejít jednu ze svých největších hvězd, chorvatského reprezentanta Josku Gvardiola, ale tuší, že milionové nabídky v létě nebude jednoduché odmítnout. Do hry o mladého obránce se hlásí Real Madrid a hned trojice anglických klubů, Lipsko tedy jistě o zajímavý letní přestupový trh mít nouzi nebude.

Josko Gvardiol bude jedním z velkých jmen letního přestupového trhu. Úchvatné výkony chorvatského reprezentanta v průběhu Mistrovství světa v Kataru a jeho skvělá forma i na klubové úrovni zaujala hned několik evropských velkoklubů. A jak uvádí anglický sportovní portál The Athletic, ve hře jsou hned čtyři kluby, které mají eminentní zájem o služby slibného obránce.

RedBull Lipsko by o svého klíčového obránce nerad přišel, má s ním podepsanou smlouvu až do roku 2027, nicméně již v roce 2024 vstoupí v platnost výstupní klauzule ve výši více 110 milionů eur. Pokud tedy chtějí kluby hráče získat za nižší částku, musí Lipsko přesvědčit k prodeji v létě a to nebude snadné. Na konci loňské sezóny se o hráče zajímala Chelsea, nicméně požadavek německého klubu ve výši 70 milionů eur považovala za přehnaný a nyní je pravděpodobné, že bude startovní částka ještě vyšší.

Klub ze Stamford Bridge o hráče stojí ze všech kandidátů nejvíce. S ohledem na zranění Thiaga Silvy a jeho věk hledají modří alternativu do obrany. Klíčové v celém jednání by mohly být dobré vztahy obou klubů.

Chelsea bude ale muset čelit konkurenci z Liverpoolu a Manchesteru City. Oba anglické kluby potřebují obnovit střed obrany. Zatímco Jurgen Kloop chystá na letní přestupový trh velkou čistku, Citizens hledají náhradu za Aymerica Laporteho, který by měl z Manchesteru v létě odejít.

O chorvatského obránce má pochopitelný zájem i Real Madrid, který hledá vhodného budoucího partnera pro Edera Militaa. Josko Gvardiol by mohl zaujmout místo po Nachovi, jenž podle předchozích informací klub v létě opustí. Nové působiště chorvatského reprezentačního obránce se ale bude odvíjet od dalších jednání a finančních požadavků německého klubu.

Andrea Suttnerová / fichajes.net

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články