Zpět na » 1. Bundesliga » Borussia Dortmund se připravuje na další sezónu. Zadarmo dorazí Kamada a Bensebaini

1. Bundesliga - Borussia Dortmund se připravuje na další sezónu. Zadarmo dorazí Kamada a Bensebaini

Borussia Dortmund se připravuje na další sezónu. Zadarmo dorazí Kamada a Bensebaini © iconsport.com - Daichi Kamada je jednou z největších opor Frankfurtu

0

Líbilo se

23.02. - Borussia Dortmund už střádá plány na další sezónu. Německý velkoklub zatím loví na budoucím trhu volných hráčů a v domácích vodách. Zdá se, že spadeno má opravdu na nejlepší jména, co jsou v Bundeslize zadarmo k dsipozici. BVB dotahuje letní příchody japonského záložníka Kamady z Frankfurtu a krajního obránce Bensebainiho z Mönchengladbachu.

Daichi Kamada je jméno, které v posledních letech poměrně vyletělo, ačkoliv mezi širší fotbalovou veřejností se stále o příliš známé jméno nejedná. Do Eintrachtu Frankfurt přišel přímo z Japonska už v roce 2017. Poprvé se pořádně prosadil na hostování v belgickém St.Truidenu, za který vstřelil 15 gólů a na 7 jich přihrál. Ve Frankfurtu se stal postupně velkou oporou, vloni 5 góly pomohl k titulu v Evropské lize a skvělý je stejně i letos, kdy ve všech soutěžích přesně mířil 13x. V létě mu ale končí smlouva a novou nepodepíše.

Stejně je na tom i reprezentant Alžírska Ramy Bensebaini, který od roku 2019 obléká barvy Borussie Mönchengladbach. Dříve hrával ve Francii za Montpellier a Stade Rennes. I přes častá zranění se stal v Borussii jednou z opravdových ikon pro fanoušky. Skvělý levý obránce, který patří mezi nejnebezpečnější hráče Bundesligy. Bensebaini zvládne všechno. Je fantastickým exekutorem pokutových kopů, díky čemuž má na kontě za necelé 4 odehrané sezóny už 18 bundesligových branek. I on bude v létě volným hráčem.

Ramy Bensebaini

A toho u obou hráčů využije Borussia Dortmund. Zatímco Daichi Kamada, který může hrát v útoku prakticky kdekoliv by zřejmě neměl být přímou náhradou za žádného z hráčů, to Ramy Bensebaini by se měl stát novým členem základní sestavy na levém kraji obrany po odchodu Guerreira, který je již prakticky potvrzen. O jeho příchodu za symbolickou částku se mluvilo už v lednu. Společně s Japoncem Kamadou, který podepíše kontrakt na 5 let by se měl k týmu připojit už v nové sezóně.

David Suchý / twitter.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články