Zpět na » 1. Bundesliga » Jsou Neuerovy dny v Bayernu sečteny?

Jsou Neuerovy dny v Bayernu sečteny?

Jsou Neuerovy dny v Bayernu sečteny? © zimbio.com - Manuel Neuer

0

Líbilo se

05.02. - Kritika se neodpouští. Rozhovor, který německý brankář poskytl britskému deníku The Athletic, je jako časovaná bomba, která by mohla mít devastující následky. Německý tisk dokonce mluví o tom, že jsou Neuerovy dny v Bayernu Mnichov sečteny a brankář by mohl být klubem donucen k tomu, aby ukončil kariéru nebo po sezóně odešel.

Bývalý profesionální fotbalista, Stefan Effenberg, byl jedním z těch, kteří se vyjádřili k rozhovoru, jenž britskému tisku poskytl Manuel Neuer. V tom se tvrdě pustil do kritizování trenéra Nagelsmanna a vedení klubu poté, co Bayern vyhodil trenéra brankářů. Bývalý záložník národního týmu a bavorského klubu na Neuerovi nenechal nit suchou. „Ani v jedné větě toho rozhovoru jsem neslyšel vděčnost vůči klubu. Přesto stál klub po celou dobu jeho zranění za ním a chránil mu záda. To, že Neuer volil tak drastická slova, mi přijde velmi kruté."

Neuer způsobil svým rozhovorem v týmu velké mrzení a pro jeho slova není omluvy. „Manuel Neuer měl mnoho zranění a Bayern mu vždy kryl záda. To z rozhovoru ale necítím. Brankář si to s klubem měl vyřešit interně. Samozřejmě jsme rádi, že se v FC Hollywood konečně něco děje, ale tohle se nedělá. Obzvláště ne, když jste kapitánem a vzorem pro mladé lidi.

Tento rozhovor se pravděpodobně zapíše do fotbalové historie,“ doplnil bývalý hráč Bayernu Mnichov. „Žádný hráč, žádný trenér není větší než Bayern Mnichov. Hráč to prostě musí přijmout, byť je kapitánem.“ Dlouhá léta byl Manuel Neuer považován za nejlepšího brankáře světa, ale jeho kariéra se dostává ke konci a v posledních osmnácti měsících své smlouvy bude mít co dělat, aby z branky po svém návratu vystrnadil Yanna Sommera.

Neuer by se měl zamyslet nad tím, zda má pro něj po těchto obviněních smysl nadále plnit smlouvu v Bayernu, nebo zda by bylo lepší klub opustit. Mám pocit, že by se to mohlo stát, dokonce si myslím, že na to v létě dojde. Vůbec by mě to nepřekvapilo. Poslední Neuerovy výroky nejsou dobrým předpokladem pro další dobrou a harmonickou spolupráci. Obě strany mají ještě několik měsíců na to, aby si promyslely, jak by věci mohly fungovat v budoucnu. Tím rozhovorem Neuer rozhodně své setrvání v klubu velmi ztížil, ne-li znemožnil.

Andrea Suttnerová / nau.ch, goal.com, tz.de

Nejnovější články