Zpět na » 1. Bundesliga » Spasitel Dortmundu: Gio Reyna rozhodl už dva zápasy v řadě

1. Bundesliga - Spasitel Dortmundu: Gio Reyna rozhodl už dva zápasy v řadě

Spasitel Dortmundu: Gio Reyna rozhodl už dva zápasy v řadě © thespun.com - Reyna rozhodl dva poslední zápasy Borussie Dortmund

0

Líbilo se

26.01. - Borussia Dortmund má problém si pro body dojít snadnou cestou. V posledních dvou zápasech musela výhru o 1 gól zachraňovat až v posledních minutách. Vítězné góly proti Ausgburgu a Mainzu měli společného střelce. Byl jím mladý Američan Giovanni Reyna, který ukazuje, že dozrává v hráče, schopného udělat v zápase klíčový rozdíl i z lavičky.

Syn slavného otce. Otcem Giovanniho Reyny je totiž bývalý kapitán reprezentace USA Claudio Reyna. Muž, který stál za vyhazovem oblíbeného kouče Belhaltera po MS v Kataru, kde jeho syna málo využíval. Na Borussii Dortmund ale tatíček Reyna takový vliv nemá. A mladý záložník si své problémy musí řešit sám a to hlavně na hřišti. Je ve věku, kdy jeho krajan Pulisic přestupoval za obrovské peníze do Chelsea. Je to stále pouhých 20 let, ale Pulisic byl prostě jinde. A to Reynu možná děsí. Poslední zápasy ale ukazují, že by se cosi mohlo zlomit.

Před MS v Kataru měl na kontě 2 branky proti Stuttgartu a Bochumi a střídaly se zápasy, kdy hrál od začátku a kdy startoval z lavičky. Výkony nebyly z nejstabilnějších. Jenže po zimní pauze je Reyna jako vyměněný. Do zápasu s Augsburgem šel do hry v 70. minutě za stavu 2:2. V 78. minutě si nadhodil balón a senzační dělovkou z dálky rozhodl na 4:3. V zápase proti Mainzu ho Terzič pustil na hřiště za stavu 1:1 už v 62. minutě. Ve 3. minutě nastavení prodloužil hlavičku Hallera a podruhé v řadě rozhodl o plném zisku pro Borussii Dortmund.

David Suchý / thespun.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články