Zpět na » 1. Bundesliga » Bundesligovou Mohuč posílí jeden z nejobávanějších útočníků Ligue 1 Ajorque

1. Bundesliga - Bundesligovou Mohuč posílí jeden z nejobávanějších útočníků Ligue 1 Ajorque

Bundesligovou Mohuč posílí jeden z nejobávanějších útočníků Ligue 1 Ajorque © getfootballnewsfrance.com - Ludovic Ajorque bude po skvělých sezónách ve Francii hrát Bundesligu

1

Líbilo se

25.01. - Mohuč se letos na góly svých forvardů nemůže spolehnout. Mimo formu je většina útoku a nejlepším střelcem je s 5 góly Dán Ingvartsen. To se má ale nyní s novou velkou posilou změnit. Z trápícího se Štrasburku přichází jeden z nejlepších útočníků Ligue 1 posledních let Ludovic Ajorque. Klub za 28letého Francouze zaplatí 6 milionů eur.

Ludovic Ajorque se stal velkým pojmem ve Francii teprve nedávno. Dlouho mu totiž trvalo, než si našel klub, kde by se dokázal usadit. Našel se až ve druholigovém Clermontu, za který dal 14 gólů a vysloužil si přestup o stupínek výš do Štrasburku. Ve své první prvoligové sezóně dal 9 gólů, v té druhé 8. Ze Štrasburku se rázem stal tým, kterého se bály i mnohem větší kluby. Důvodem byl i 197 centimetrů vysoký Ajorque. Jeho konto v sezóně 2020/21 ozdobilo 16 gólů a 4 nahrávky a v té minulé 12 branek a 8 asistencí.

Jenže letos je vše jinak. Vloni se Štrasburk zblízka koukal na pohárové příčky, které mu jen těsně unikly a nyní se otáčí za sebe, aby nespadl na sestupová místa. Mimo formu je i Ajorque, který dal jedinou branku. Problémy mu dělali zranění a svezl se s formou celého mužstva. Už v létě se mluvilo o jeho přestupu do Německa. Tehdy to byl Wolfsburg a Hertha Berlín. Přestup nevyšel, a tak musel počkat až na leden. Částka 6 milionů eur, kterou zaplatil Mainz, je přitom takřka polovina z jeho tržní hodnoty, která byla v létě ještě mnohem vyšší. Vyplatí se ho sledovat.

David Suchý / getfootballnewsfrance.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články