Zpět na » 1. Bundesliga » Bundesliga se vrátila ve velkém stylu. Wolfsburg a Kolín porazili soupeře o 6 gólů

1. Bundesliga - Bundesliga se vrátila ve velkém stylu. Wolfsburg a Kolín porazili soupeře o 6 gólů

Bundesliga se vrátila ve velkém stylu. Wolfsburg a Kolín porazili soupeře o 6 gólů © vfl-wolfsburg.de - Wolfsburg porazil čtvrtý Freiburg 6:0

0

21.01. - REVIEW Se zpožděním oproti ostatním elitním soutěžím nám včera zápasem Bayernu s Lipskem začala Bundesliga. Dnes pokračovala a rozhodně nenudila. V celkem 6 zápasech jsme viděli 27 gólů, což znamená průměr 4,5 gólu na zápas. Největší podíl na tom má Wolfsburg, který doma zlikvidoval 6:0 Freiburg a Kolín nad Rýnem, který rozdrtil Brémy 7:1.

Freiburg se v posledních sezónách dostal mezi elitní bundesligové celky a letos je v těsném závěsu za Bayernem a po jeho ztrátě s Lipskem byl venkovní zápas s Wolfsburgem ideální možností. Jenže nevyšlo nic. Hráči podali přímo odporný výkon. Naopak Wolfsburg hrál fantasticky. Už po dvou minutách otevřel skóre talentovaný Patrick Wimmer, který i připravil gól pro Jonase Winda. Ten do poločasu udeřil i podruhé. Ve druhém poločase zvyšovali Yannick Gerhardt a Ridle Baku. Poslední hřebík do rakve pak z penalty zatloukl Luca Waldschmidt, který dříve za Freiburg hrál. Konečné skóre 6:0

To Kolín nad Rýnem i Brémy jsou v jiné pozici. Zde se jednalo o souboj ze středu tabulky. Brémy se letos prezentovali celkem sympaticky, ale tento zápas si za rámeček nedají. Jiří Pavlenka inkasoval pětkrát už za první půli. Na šikaně se podíleli Linton Maina, Ellyes Skhiri, Denis Huseinbašič a dvakrát bývalý forvard Dortmundu Simon Tigges. Před koncem poločasu alespoň snížil německý reprezentant Nick Füllkrug. Ve druhém poločase se ještě podruhé trefil Skhiri a na 7:1 dokonal vlastní gól obránce Marco Friedela.