Zpět na » 1. Bundesliga » Záložníka Lipska Laimera uvidíme od léta v dresu Bayernu

1. Bundesliga - Záložníka Lipska Laimera uvidíme od léta v dresu Bayernu

Záložníka Lipska Laimera uvidíme od léta v dresu Bayernu © focus.de - Konrad Laimer bude hráčem Bayernu Mnichov

0

Líbilo se

19.01. - O jeho odchodu z Lipska se dlouho mluvilo, ale furt se nic nedělo. V létě se zdálo, že rok před koncem smlouvy se Konrad Laimer přeci jen přesune do Bayernu Mnichov, ale cosi se pokazilo. Nepřijde ani nyní. Ale v létě ano. Jako volný hráč. Bayern Mnichov tak opět okradl jiný bundesligový klub o elitního hráče, za kterého nedostal žádnou kompenzaci.

Konrad Laimer je rodákem z rakouského města Salzburg. Tomu vládne jediný klub a to ten pod značkou Red Bull. Jeho součástí byl Laimer od roku 2007 a přes všechny kategorie se dostal až do prvního týmu, za který debutoval v roce 2014 pod trenérem Hütterem. Bylo mu tehdy pouhých 17 let. Předváděl fantastické výkony a tak se přesunul do bundesligového Lipska. Tam si za jeho 6 let služby chválí hlavně jeho všestranost. Může nastoupit kdekoliv v záloze, ale zároveň si svou práci dobře odvede i na krajích obrany.

Minimálně poslední 2 roky se spekuluje o jeho odchodu. Nikdy v kariéře ještě nehrál za klub mimo stáj Red Bullu, a tak to pro něj je něco úplně nového. Otázkou bylo, kam půjde. Prakticky se mluvilo jen o 3 klubech. Z Anglie to stále byl Liverpool a Manchester United, z Německa pak Bayern Mnichov. Podpisu byl blízko už v létě, ale vše se zadrhlo na domluvě mezi kluby. Nyní už je ale jisté, že po konci kontraktu se rakouský reprezentant přesune do Alianz Areny. Vinou zranění letos odehrál zatím jen 4 ligová utkání, ale na restartu soutěže už je fit.

Bayern Mnichov je specialistou na přesuny zadarmo. V nedávné historii je tu spousta případů, kdy si hráči přestup do Bayernu vyloženě vytrucovali a odešli zadarmo až po konci kontraktu. Za nitky tahal samozřejmě hlavně Bayern. Nejtřaskavější byl přesun Roberta Lewandowskiho z Borussie Dortmund. Polský kanonýr přišel zadarmo a stal se legendou. Nic nestál ani Leon Goretzka a Alexander Nübel ze Schalke, Sebastian Rudy z Hoffenheimu nebo Tanguy Nianzou z PSG. Kapitán Lipska Marcel Sabitzer potom před koncem smlouvy přišel za pouhých 15 milionů eur. Jeho hodnota byla tehdy až 42 milionů.

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články