Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern má pochybnosti o tom, kdy a v jaké formě se bude moci Neuer vrátit

1. Bundesliga - Bayern má pochybnosti o tom, kdy a v jaké formě se bude moci Neuer vrátit

Bayern má pochybnosti o tom, kdy a v jaké formě se bude moci Neuer vrátit © espnfc.com - Německým médiím se příliš nelíbí, že Manuel Neuer obsadil až třetí místo.

0

Líbilo se

11.01. - Poslední lékařské zprávy popírají to, co fanoušci zjistili na konci minulého roku po Neuerově zranění. Tehdy se mluvilo o zlomenině pravé dolní končetiny, která si měla vyžádat čas na rekonvalescenci přibližně do konce stávající sezóny. V současné chvíli ale lékaři prozradili, že Neuer utrpěl komplikovanou otevřenou zlomeninu holenní a lýtkové kosti a jeho návrat do hry je tak s velkým otazníkem.

Po vyřazení s německou reprezentací na Mistrovství světa v Kataru si Manuel Neuer přivodil na začátku prosince zlomeninu nohy a svého zaměstnavatele, Bayern Mnichov, dostal do komplikované situace. Bundesligový mistr musí jeho absenci co nejdříve a nejlépe vyřešit. Ideálním kandidátem na uvolněné místo je brankář Monchengladbachu, švýcarský reprezentant Yann Sommer, o jeho služby se i přes zamítavý postoj klubu Bayern nadále uchází.

S nutností nalézt před zahájením druhé části ligové sezóny brankáře ale přichází otázka, která má čím dál reálnější obrysy, a tou je fakt, že nikdo nedokáže říct, kdy a v jakém stavu se Manuel Neuer vrátí na ligová hřiště. Existují dokonce pochybnosti o tom, zda bude moci dosáhnout své dřívější výkonnosti. V březnu mu bude sedmatřicet let a v souvislosti s vážností zranění, které se zdá být horší, než se původně uvádělo, se začíná dokonce mluvit o tom, že by měl Bayern hledat náhradu definitivní.

Neuerova strana nově uváděnou diagnózu, tedy otevřenou zlomeninu holenní a lýtkové kosti nepopřela, pouze uvedla, že se k situaci nebude vyjadřovat. Bayern mezitím na řešení situace pracuje a logicky má tak podpis prvotřídního brankáře v zimním přestupovém období naprostou prioritu. Vše musí být ovšem uzavřeno nejpozději do 31. ledna, kdy bude okno uzavřeno.

Bundesligový mistr do té doby čekat nechce, potřebuje mít totiž k dispozici brankáře, který bude s týmem sehraný, ideálně ještě před startem německé ligy. V té čeká na bavorský klub RB Lipsko (20.1), který se nachází na třetím místě tabulky. Již za měsíc navíc absolvuje Bayern utkání vyřazovací fáze Ligy mistrů s PSG, kde bude potřeba mít proti ofenzivní smršti Messi-Mbappé-Neymar co nejlépe fungující obranu.

Andrea Suttnerová / bild.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články