Zpět na » 1. Bundesliga » Mönchengladbach za Thurama požaduje pouhých 12 milionů eur. Zájemců jsou mraky

1. Bundesliga - Mönchengladbach za Thurama požaduje pouhých 12 milionů eur. Zájemců jsou mraky

Mönchengladbach za Thurama požaduje pouhých 12 milionů eur. Zájemců jsou mraky © caughtoffside.com - Marcus Thuram bude dostupný za pouhých 12 milionů eur

1

Líbilo se

01.01. - Marcus Thuram letos patří mezi vůbec nejlepší hráče Bundesligy. Šlape mu to parádně, navíc se dostal i do stříbrného kádru z MS v Kataru, kde nebyl jen tak do party. Zaujal mnohem větší kluby než je Borussia Mönchengladbach. Ty může těšit částka, za kterou ho je klub ochotný pustit. Vzhledem ke končící smlouvě je to pouze 12 milionů eur.

Fotbal má prostě Marcus Thuram v krvi. Jeho otec je mistrem světa i Evropy, legendou Parmy, Juventusu nebo Barcelony. Na rozdíl od něj ale Marcus nenastupuje v obraně, ale v útoku. Začínal v Sochaux, ale čísla neměl prakticky žádná. Byl ale velmi mladý a bylo v něm spoustu talentu. Přestoupil do Guingampu a po dvou sezónách v Ligue 1 si ho vybrala Borussia Mönchengladbach. Byl jednou z velkých opor a kromě podivné minulé sezóny byl i produktivní. Do této sezóny dal za 3 ročníky 21 bundesligových gólů.

Letos je to ale úplně o ničem jiném. Thuram byl sice velkou oporou, ale zřejmě bychom ho mezi nejlepší hráče celé soutěže nezařadili. Navazuje hlavně na svou první sezónu, ve které dal 10 gólů za 31 zápasů. Nyní už má toto číslo po 15 utkáních. V Bundeslize je jen jeden lepší střelec a to Christopher Nkunku. Ačkoliv se Borussia drží na průměrném 8. místě, její hráči zaujali. Thurama vzal Deschamps i na MS v Kataru, kde byl sice náhradníkem, ale měl velký vliv pokaždé když přišel do hry, včetně výborného finále.

Marcus Thuram

Zkrátka je nyní horkým zbožím. V Mönchengladbachu novou smlouvu nepodepíše, a pokud na něm klub chce ještě něco vydělat, musí se ho zbavit hned, jinak v létě odejde úplně zadarmo. Je to pro klub škoda, protože jeho hodnota je aktuálně 32 milionů eur a pokud bude ve skvělých výkonech pokračovat, jistě poroste. Částka, za kterou 25letého útočníka pustí je 12 milionů eur, což jsou v dnešní době pro velkokluby drobné. Za takového hráče jako je Thuram je to totální krádež. Strhne se opravdová bitka. Ve spojitosti s Thuramem se mluví o PSG, Manchesteru United, Newcastlu a hlavně o Bayernu.

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Počkat vy vážně chcete Felixe? Jako nic proti němu, minulou sezónu měl dobrý okamžiky, ale jsou to pořád jenom okamžiky...

Cityzens

prosim prosim arsenal, presne takoveho hrace potrebujem a presne s takovyma hracema umime pracovat. tohle by mel byt nas hlavni prestupovy cil s Mudrikem ci Felixem.

HyperioN
Nejnovější články