Zpět na » 1. Bundesliga » Xabi Alonso doufá, že se hráči Leverkusenu budou opět fotbalem bavit

Xabi Alonso doufá, že se hráči Leverkusenu budou opět fotbalem bavit

Xabi Alonso doufá, že se hráči Leverkusenu budou opět fotbalem bavit © singletonargus.com - Xabi Alonso na lavičce Bayeru Leverkusen

0

Líbilo se

10.10. - Po vítězném debutu Xabi Alona na lavičce Leverkusenu 4-0 se Schalke, týmem, který se podobně jako Bayer v letošním bundesligovém ročníku trápí, bude chtít španělský trenér udržet tým na vítězné vlně a dál prezentovat fanouškům pohlednou hru, stejně jako v lize.

Xabi Alonso v rozhovoru pro média prozradil, co od svého nového týmu očekává, ale také potvrdil, že si s Leverkusenem vzájemně sedli. Na to, zda vzájemné sympatie budou stačit k tomu, aby se Leverkusen vrátil na výsluní, je ještě brzy. Bývalý profesionální hráč, Xabi Alonso, zahájil své působení v Leverkusenu přesvědčivou demolicí Schalke v poměru 4:0.

Zkušenost na lavičce Bayeru, je první velkou v trenérské kariéře Alonsa. Proč právě první kroky směřovaly do německé ligy? Příležitost trénovat v rodném Španělsku se objevila podle Alonsových slov také. „Ano, nějaké nabídky tu byly. Ale věci se mi daří spíše, když mám dobrý pocit. To byl i případ Leverkusenu. Znám německou mentalitu, znám jejich serióznost a když se mi něco líbí, nedokážu to jen tak dostat z hlavy.

O tom, že bude první výsledek jedním z mnoha dalších je bývalý hráč Bayernu Mnichov skálopevně přesvědčen. „Ano, věřím, že to vyjde. Mám velkou motivaci. Hráči v posledních letech v Leverkusenu prokázali velkou kvalitu. Mělo by je avit znovu hrát. Ve dvou tréninkových dnech před zápasem jsme mluvili o nějakých koncepcích a hráči je pochopili. To je dobrý začátek. Moje představa je takový, že tým musí dokonale pochopit naši strategii. Chceme hrát dominantně a intenzivně. Byl jsem záložník, takže rád kontroluji hru. Chceme si vytvořit vítěznou mentalitu, jen tak se dostaneme daleko.

První šanci na potvrzení toho, že je Leverkusen zpět na dobré cestě, bude mít trenér Alonso a jeho tým ve středu večer, kdy v rámci 4. kola Ligy Mistrů přivítá Porto a pokud chce dál živit šance na postup do další fáze, musí portugalský tým porazit.

Andrea Suttnerová / bulinews.com

Nejnovější články