Zpět na » 1. Bundesliga » Zjevení jménem Union Berlín: Podle odborníků se nejedná o náhodu

Zjevení jménem Union Berlín: Podle odborníků se nejedná o náhodu

Zjevení jménem Union Berlín: Podle odborníků se nejedná o náhodu © goal.com - Hráči Unionu se radují z bundesligové branky

0

Líbilo se

12.09. - Poprvé v historii klubu se týmu 1.FC Union podařilo dostat na první místo německé Bundesligy. Je to překvapivý výsledek, ale stojí za ním dlouhá a nepřetržitá práce. Vypovídá postavení na čele tabulky negativně o ligové soutěži? Experti se shodují na tom, že klub z Köpenicku je na špici ligy zaslouženě a může snít i o pohárové Evropě.

Co dělá Union Berlín tak silný? Jak se to stalo, že se malý „provinční“ klub z Köpenicku objevil na prvním místě Bundesligy? A je vůbec možné, aby Union mohl uvažovat a snít o zisku ligového titulu? Mistr světa s německým reprezentačním týmem a komentátor stanice Sky, Lothar Matthäus věří, že se Union může kvalifikovat minimálně do evropských pohárů. „Čelo tabulky jasně hovoří ve prospěch tvrdé práce, jakou odvádí Union. Není to žádným úpadkem Bundesligy. To samé můžeme říci i o Freiburgu. Když má klub klid na práci a lidé v něm spolupracují, je možné dosáhnout velkých výsledků.

Podle mě je klíčové, že je ve vedení jen několik lidí, kteří k sobě mají velmi blízko a spolupracují. Ekonomická síla v některých jiných klubech je lepší, ale Union má podobně jako Freiburg silného týmového ducha. Chcete příklad? Je vidět, že noví hráči se okamžitě cítí v týmu jako doma,“ dodal Lothar Matthäus.

Bývalý německý reprezentant si zatím ale nemyslí, že by Union mohl pomýšlet na úplně nejvyšší příčky.Nechci nikomu brát očekávání, ale nemyslím si, že by to měl být jejich cíl. Nejprve ať získají čtyřicet bodů a pak si mohou stanovit nové cíle. To je pokora, na které musí stavět. Jsem si jistý, že Union o sestup bojovat nebude a může se klidně porvat o pohárové příčky.“

Podobný názor na zjevení, které se objevilo na špici bundesligové tabulky, má také Rudi Völler, mistro světa z roku 1990. „Union je již od léta velmi stabilní tým a dělá téměř vše správně. Má kvalitu na to, aby se dokázal dostat do Evropy.“ Fotbalová veřejnost společně s experty žasne nad silou Unionu Berlín. „Bývali známí tím, že dobře bránili. Jejich fotbal je ale už dávno velmi odvážný, a to mi přijde velmi sympatické. Z hlediska hry jde o obrovský pokrok. Navíc se jim daří hráče také citově spojit s klubem a dobře kompenzovat odchody hráčů. Aby Union ustoupil z předních příček, muselo by se hodně věcí pokazit,“ myslí si berlínský rodák a další mistr světa, Pierre Littbarski. „První místo je zasloužené a není to štěstí nebo náhoda. Union má konzistenci, která je v lize vzácná,“ dodal na otázku, co si myslí o současném vývoji na špici tabulky.

Většina expertů ale shodně upozorňuje na fakt, že liga bude ještě velmi dlouhá a přestože Union i Freiburg mohou snít o hezkém umístění, neměli by se rozhodit myšlenkami na první místo v tabulce, protože síla ostatních týmů, zejména Bayernu, je velká. „Na to, abychom mluvili o šampionátu, je ještě příliš brzy. Je třeba ocenit špičkové výkony Unionu, Bundesliga si zasloužila trochu vzrušení na vrcholu tabulky,“ dodal bývalý manažer Herthy Berlín Michael Preetz.

Andrea Suttnerová / bild.de

Nejnovější články