Zpět na » 1. Bundesliga » Jak se vedlo Čechům v Bundeslize? Trefili se Schick s Kadeřábkem

Jak se vedlo Čechům v Bundeslize? Trefili se Schick s Kadeřábkem

Jak se vedlo Čechům v Bundeslize? Trefili se Schick s Kadeřábkem © bundesliga.com - Patrik Schick se prosadil podruhé v řadě

0

Líbilo se

11.09. - Po gólovém suchu se Patrik Schick prosadil už podruhé za sebou. Ale hádejte co. Leverkusen znovu nevyhrál. Pod trenérem Seoanem se pořádně houpe židle a pokud bude jeho tým pokračovat i nadále v takových výkonech, Leverkusen se bude ohlížet po novém trenérovi. Dalším českým střelcem se stal Pavel Kadeřábek. Jeho Hoffenheim ale vyhrál 4:1 a stěžovat na svou pozici si nemůže.

Bayer Leverkusen v nové sezóně pod Gerardem Seoanem získal zatím pouze 4 body a v celé Bundeslize je na tom hůř pouze Bochum, která je bez bodu. 4 chudé bodíky z 18 možných po výborné loňské sezóně a vstupence do Ligy Mistrů je ostuda. Hřát nás může alespoň další gól Patrika Schicka, kterým proti Hertě Berlín srovnával 11 minut před koncem na konečných 2:2. V základní sestavě po jeho boku nastoupil i Adam Hložek. Tentokráte na pozici ofenzivního záložníka a nevedl si vůbec zle. Vydržel 66 minut, než ho vystřídal Nadiem Amiri. To Vladimír Darida za Herthu Berlín nastoupil až v 93. Minutě.

Pavel Kadeřábek s Hoffenheimem zažil o dost pohodovější vstup do sezóny. Týmu se daří a ze 6 zápasů vyhrál 4. Má stejně bodů jako Bayern a je na druhém místě tabulky. Změnit to může Union Berlín a hlavně Freiburg. Poslední obětí Hoffenheimu byla Mohuč. Ta dostala rovnou 4:1. Pomohla tomu rozhodně Hackova červená karta z prvního poločasu. Ve druhém se pak postupně trefili Kramarič, Prömel, Dabbur a ve druhé minutě nastavení se prosadil i Pavel Kadeřábek. Ten si poprvé v sezóně připsal 90 minut.

Trefil se i Kadeřábek

Ale toto kolo nebylo pro české fotbalisty jen gólovým a vítězným. Nejhůře dopadl Jiří Pavlenka. Během zápasu se zranil a po půl hodině hry musel ze hříště. Přestože se snažil chytat dále, prostě to nešlo. Augsburg se gólem Demiroviče dostal do vedení a na výsledku nezměnila nic ani Duckschova penalta. Znovu fantastický zápas odchytala jednička Augsburgu Gikiewicz.

Alex Král se už podruhé v řadě nevešel do základní sestavy a nenastoupil znovu ani z lavičky. Jeho Schalke ale poprvé v sezóně zvítězilo. Odnesla to Bochum, která zatím prohrála každý ze 6 zápasů a je poslední v tabulce.

David Suchý / sofascore.com

Nejnovější články