Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern opět nevyhrál, Muller kritikou nešetřil

Bayern opět nevyhrál, Muller kritikou nešetřil

Bayern opět nevyhrál, Muller kritikou nešetřil © - Muller krizitoval po utkání se Stuttgartem výkon svého týmu

0

Líbilo se

10.09. - Ligový mistr z Mnichova po raketovém vstupu do Bundesligy zvolnil, ve třech po sobě jdoucích ligových utkáních pouze remizoval a po nezvládnuté koncovce z domácího zápase proti Stuttgartu si slovo vzal útočník Müller, který nešetřil kritikou.

Bayern Mnichov poprvé o začátku sezóny 2018/19 nevyhrál tři po sobě jdoucí ligová utkání a před důležitým zápasem Ligy Mistrů proti Barceloně se jedná o vztyčený prst. Bayern Mnichov totiž spolu s katalánským klubem a Manchesterem City patří mezi jedny z favoritů kontinentální soutěže.

Koncovka domácího utkání mnichovskému celku pořádně zhořkla, když na konečných 2-2 upravil hostující Guirassy, který přerušil svůj střelecký půst a trefil se poprvé od prosince 2017. Mezi úspěšné střelce se zapsal také mladý francouzský hráč, Mathys Tel, ale jeho působivé vystoupení bylo jednou z mála pozitivních zpráv před bitvou s Barcelonou.

Nakonec nezáleží na tom, co rozhodčí pískl nebo nepískl,“ narážel útočník Müller na pokutový kop v samotném závěru utkání, jehož odpískání kvitoval domácí trenér potleskem směrem k rozhodčímu. „Dnes jsem na nás poprvé v této sezóně naštvaný. Musíme pochopit, že pokud chceme vyhrát, musíme do toho jít naplno. Dnes jsme po nebyli hladoví po výhře a to se odrazilo v tom, že jsme nechali Stuttgart dojít až do našeho vápna. Je to poprvé v sezóně, kdy si myslím, že jsme soupeři darovali body. Když jsme ve vedení a chceme ho udret, musíme v posledních deseti minutách nechat na hřišti vše.

Výborný vstup do Bundesligy jakoby se rozplynul. Tým, který v prvních třech utkáních válcoval soupeře a střílel jednu branku za druhou, tu najednou není a fanošuci jsou mávnutím proutku svědky nejhoršího startu Bayernu do sezóny za posledních dvanáct let. Kritika se pak logicky valí na všechny, od obránce De Ligta, drahé letní posily, který „zapříčinil“ odpískanou penaltu, po útočníka Sadia Maneho, který se před domácím publikem trápí a ještě nevstřelil jedinou branku.

Generálka na Ligu mistrů Bayernu nevyšla a je to velká škoda, protože trenér Nagelsmann poslal do hry jak výjimečný talent Tela, tak nováčka Noussaira Mazraouie. Omlazený tým Bayernu se ale jen zřídka dostal za připravenou obranu Stuttgartu a trenér bude mít nad čím přemýšlet. Už ve středu totiž Bayern v Allianz aréně přivítá Barcelonu s navrátilcem Lewandowskim.

Andrea Suttnerová / sport.de

Nejnovější články