Zpět na » 1. Bundesliga » Žádný přestup se nekoná. Gvardiol podepsal nový kontrakt v Lipsku

1. Bundesliga - Žádný přestup se nekoná. Gvardiol podepsal nový kontrakt v Lipsku

Žádný přestup se nekoná. Gvardiol podepsal nový kontrakt v Lipsku © jerseyeveningpost.com - Joška Gvardiola v Lipsku uvidíme i letos

0

Líbilo se

02.09. - Chelsea se měla s Lipskem na jeho přestupu dohodnout již letos, ačkoliv by přestoupil až příští léto. Chorvatský stoper Joško Gvardiol ale spekulace alespoň nyní ukončil podpisem nové smlouvy do roku 2027. Nejdražším obráncem planety se toto léto nestal a další rok budeme moci vídat jeho obří kvality a talent v Bundeslize.

Joško Gvardiol je odchovancem Dinama Záhřeb. Již od svých 17 let hrával za legendární chorvatský klub pravidelně. Odehrál dohromady 52 zápasů, než se minulé léto připojil k Red Bull Lipsko. Za tehdy 19letého obránce, který může nastupovat jak na kraji, tak ve středu obrany, dali býci 18,5 milionu eur. Ukázalo se to jako geniální nákup. Gvardiol zažil fantastickou sezónu a toto léto o něj byl enormní zájem.

V současné době je Gvardiol považován za jednoho z nejtalentovanějších obránců světa. A právě to z něj mělo udělat nejdražšího obránce historie fotbalu. Za 20letého Gvardiola Manchester City údajně nabídl 80 milionů liber a Chelsea dokonce až 90 milionů. Fabrizio Romano informoval o tom, že za tuto částku Chelsea Gvardiola koupí, ale k týmu se připojí až další rok.

Lipsko ale nabídku odmítlo a místo toho Gvardiolovi nabídlo novou smlouvu. Ta bude platná až do roku 2027. Je ale velice nepravděpodobné, že by se chorvatský reprezentant v Lipksu zabydlel na tak dlouhou dobu. Spíše je to nemožné.

Fotbal si tady užívám a chci v klubu zůstat. Máme toho před sebou hodně a chceme toho hodně dosáhnout. Budeme hrát Ligu Mistrů. Vloni jsme vyhráli pohár. To dokazuje sílu klubu a já jsem rád, že tu se mnou počítají na dlouhou dobu”, uvedl po podpisu Joško Gvardiol.

David Suchý / sportsmole.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články