Zpět na » 1. Bundesliga » Výhra Brém v Dortmundu se zapsala mezi nejslavnější obraty historie Bundesligy

1. Bundesliga - Výhra Brém v Dortmundu se zapsala mezi nejslavnější obraty historie Bundesligy

Výhra Brém v Dortmundu se zapsala mezi nejslavnější obraty historie Bundesligy © bundesliga.com - Brémy slaví senzační obrat na hřišti Dortmundu

1

21.08. - Nestává se příliš často, aby tým, který ke konci utkání vede, nakonec odešel s prázdnou. V případě Dortmundu je to ovšem unikát. Poprvé v historii Bundesligy totiž tým vedoucí v 89. minutě o dvě branky nakonec prohrál. BVB se tak do nelichotivé statistiky zapisuje již podruhé.

Porážka Borussie Dortmund s Werderem Brémy ve třetím bundesligovém kole znamenala nejen hromadné pálení sázkových tiketů mezi fanoušky, ale především historický primát. Ještě nikdy předtím totiž Bundesliga nebyla svědkem toho, aby tým vedoucí minutu před koncem o dvě branky utkání prohrál. Německá ligová soutěž ale může nabídnout jiné překvapivé, až možná šokující obraty utkání.

25. listopadu 2017: Borussia Dortmund 4:4 Schalke

Co se týče Dortmundu, do statistiky nejpřekvapivějších obratů se zapisuje hned podruhé. V derby s Schalke v roce 2017 šli domácí velmi snadno do vedení 4:0, které si vypracovali během pětadvaceti minut. Po trefách Aubameyanga, Götzeho a vlastňáku Stambouliho přidal pojistku Guerreiro. Osmdesát tisíc fanoušků v ochozech Signal Iduna Parku bouřilo a soupeř byl doslova na ručník.

Po poločase se přeci jen nálada hostí trochu zlepšila, to když se prosadil Burgstaller a o čtyři minuty později snižoval na průběžných 4-2 Harrit. K úspěchu to bylo stále velmi daleko a světlo na konci tunelu začali hosté vidět až osmnáct minut před koncem, kdy uviděl domácí Aubameyang druhou žlutou kartu. V osmdesátépáté minutě Daniel Caligiuri překonal domácího brankáře potřetí a když čtvrtý rozhodčí ukázal, že bude nastavovat sedm minut, věděli fanoušci Dortmundu, že bude hráčům ještě zatraceně horko.

V devadesátétřetí minutě o konečné remíze 4-4 rozhodl veterán hostující obrany Naldo, který se nenechal rozhodit a prosadil se hlavičkou po přihrávce Konopljanky. Bylo to snad poprvé, co se remíza v Revierderby slavila na straně Schalke jako by šlo o výhru.

18. září 1976: Bochum 5-6 Bayern Mnichov

Před památným Revierderby se pouze jednou v historii stalo, aby tým vedoucí v zápase o čtyři góly nakonec nevyhrál. Poprvé se o podobnou senzaci postaral Bayern Mnichov, kterého v poločase drtila Bochum, ale nakonec odcházela s prázdnou.

Hvězdami nabitý Bayern asi nečekal, že bude v sestavě s legendami Franzem Beckenbauerem, Gerdem Müllerem, Karlem-Heinzem Rummeniggem a Ulim Hoeneßem prohrávat dokonce 4:0. Až čtvrtý zásah v padesátétřetí minutě vyvolal reakci hostujícího týmu a Bayern o dvě minuty později snížil.

Bavorský tým se po první brance se dostal na koně a v následujících dvaceti minutách po trefách Georga Schwarzenbecka, Hoeneße a Müllera přešel do vedení 4-5. Přestože Bochum zvládla mobilizovat poslední síly a vyrovnala, krátce před koncem utkání na konečných 5-6 upravil Hoeneß svým druhým přesným zásahem.

10. prosince 2017: Kolín nad Rýnem 3:4 Freiburg

V prosincovém utkání, které spolu svedlo domácí Kolín a hostující Freiburg, se diváci museli bavit. Patrně více než brankáři obou týmů, které obrany nechávaly až příliš na holičkách. Na zasněženém Rhein Energie Stadionu padlo dohromady sedm gólů, včetně tří penalt, a to navzdory tomu, že v určité fázi utkání rozhodčí pokutový puntík pod sněhovou nadílkou ani nemohl najít.

První odpískanou penaltu proměnil Serhou Guirassy, který tak poslal domácí do vedení již 2:0. Ještě před poločasem se fanoušci Kolína radovali potřetí a to se od týmu, který se nacházel na dně bundesligové tabulky, nečekalo.

Hostující tým zareagoval hned dvojím střídáním během prvních čtyřicetipěti minut a věčný náhradník Nils Petersen vykřesal jiskřičku naděje, když se prosadil parádním volejem na zadní tyči. Na 3:2 snižoval v 65. minutě Haberer a zdálo se, že už k ničemu vážnému nedojde. V poslední minutě utkání byl ale v pokutovém území sražen Höfler a nabídnutý pokutový kop proměnil Petersen. Stejný hráč v nastaveném čase dokonal svůj hattrick a třetí brankou završil velkolepý obrat Freiburgu se kterým již nikdo nepočítal.

28. srpna 2010: Wolfsburg 3-4 Mainz

Freiburg téměř do puntíku kopíroval krkolomnou cestu Mohuče za třemi body z roku 2010. Po půlhodině hry se zdálo, že si Wolfsburg po dvou trefách Edina Džeka a zásahu Diega dokráčí pro pohodlné vítězství, ale hosté povzbuzování Thomasem Tuchelem na lavičce, měli jiné představy.

Hráči Mohuče udeřili těsně před a po přestáce, a dál tlačili domácí tým a snažili se o vyrovnání. To přišlo se Schürrleho přesným zásahem v 58. minutě, ale hostující trenér nebyl spokojen a dál svě svěřence vybízel k útočení. Vítězné trefy se Mohuč dočkala pět minut před koncem utkání poté, co se prosadil další z věčných náhradníků, Adam Szalai.

20. října 1973: Kaiserslautern 7:4 Bayern Mnichov

Hvězdný Bayern byl ve zlaté éře 70.let také aktérem zápasu, který se do sportovních kronik zapsal jedním z nejvyšších skóre, tentokrát ale bavorský klub zůstal na straně poražených. Dvakrát Bernd Gersdorff a jednou Gerd Müller poslali hostující Bayern do vedení 0:3 a přestože domácí zvládli do přestávky snížit, nikdo nemohl tušit co se stane, kdy Müller svou druhou brankou zvyšoval vedení hostí už 1:4.

Sestava Bayernu, plná velkých jmen upadla do těžko uvěřitelného transu a dovolila domácímu týmu během úvodních minut druhé půle srovnat skóre. Jakoby to ovšem nestačilo, po vyloučení hostujícího Gersdorffa, senzaci Kaiserslautern dokonal a ustanovil konečné skóre 7:4. Bylo to vůbec poprvé a dosud naposledy, kdy tým prohrávající o tři branky dokázal utkání vyhrát.