Zpět na » 1. Bundesliga » Otočka o 180°: Yann Sommer do Nice nakonec nepřestoupí

1. Bundesliga - Otočka o 180°: Yann Sommer do Nice nakonec nepřestoupí

Otočka o 180°: Yann Sommer do Nice nakonec nepřestoupí © goal.com - Yann Sommer do Nice nezamíří

0

Líbilo se

20.07. - Švýcarský reprezentační brankář a hráč Borussie Mönchengladbach byl v minulých týdnech ve středu zájmu francouzského prvoligového Nice a zdálo se, že je jeho přestup na spadnutí. Sommerův současný zaměstnavatel, dokonce již hledal na trhu náhradu, ale jednání rázně ukončil švýcarský reprezentant, který přestup odmítl.

Francouzský prvoligový tým, OSG Nice, se ve švýcarském gólmanovi shlédl. Za třiatřicetiletého hráče nabízel Borussii Mönchengladbach 2,5 milionů eur, což je při hodnotě hráče (5 milionů eur) a konci smlouvy v červnu 2023 odpovídající částka.

Německý bundesligový tým proto nabídku francouzského klubu přijal. Brankáři, který v klubu působí od roku 2014, dal volnou ruku a možnost vyjednat si ve Francii podmínky smlouvy. Yann Sommer měl na výběr, zda v současném klubu podepíše prodloužení smlouvy nebo přestoupí do Ligue 1. Podle tisku byla dokonce naplánována schůzka mezi Sommerem a bývalým trenérem Borussie Luciene Fevrem, který nyní působí právě v Nice.

Yann Sommer nicméně v záležitosti zavelel k překvapivé otočce a s Nice odmítl jednat. Podle všeho by se nyní chtěl zaměřit na prodloužení smlouvy v Borussii. Vracíme se tak k původnímu scénáři a nabídce tříleté smlouvy od Mönchengladbach, kterou Yann Sommer v první chvíli odmítl.

Brankář Mönchengladbachu, Yann Sommer, se narodil ve švýcarském Morges, první fotbalové krůčky provedl v Basileji, kde také debutoval v profesionálním fotbale. Odtud v létě 2014 zamířil do Bundesligy, aby v Borusii Mönchengladbach působil dalších osm let v pozici jedničky. Podobně neotřesitelnou pozici si dlouhodobě drží také v dresu s helvétským křížem.

Andrea Suttnerová / bulinews.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články