Zpět na » 1. Bundesliga » Nová smlouva Patricka Schicka neobsahuje výstupní klauzuli

1. Bundesliga - Nová smlouva Patricka Schicka neobsahuje výstupní klauzuli

Nová smlouva Patricka Schicka neobsahuje výstupní klauzuli © - Patrick Schick v Bayer 04 prodloužei smlouvu

0

27.05. - Bayer Leverkusen a český reprezentační útočník, Patrick Schick, se dohodli na prodloužení smlouvy s platností až do léta 2027. Nový kontrakt pro druhého nejlepšího střelce Bundesligy by nově neměl obsahovat žádnou výstupní klauzuli.

Patrick Schick se těší na další pokračování v porýnském klubu poté, co s ním prodloužil smlouvu až do léta 2027. Ze smlouvy ovšem podle německých médií vypadla výstupní klauzule. Od svého přestupu z Říma v Leverkusenu český útočník stihl odehrát sedmašedesát utkání a nastřílel 37 gólů. V sezóně 2021/22 se stal nejlepším střelcem klubu, v nabité konkurenci Bundesligy pak bral stříbrnou pozici za nedostižným Robertem Lewandowskim.

Cítím se tu prostě dobře, ale především je náš tým příslibem do budoucna. S těmihle kluky je to velká zábava,“ oznámil šestadvacetiletý útočník ke svému prodloužení. „Kvalifikace do Ligy mistrů je dobrý další krok. Můžeme tu dosáhnout mnohého a právě proto jsem v Bayeru 04 prodloužil smlouvu.“

V právě ukončené sezóně střelecky Patrick Schick nestačil pouze na Lewandowskiho z Bayernu Mnichov, částečně za to mohla ale menší porce zápasů způsobená svalovým zraněním. Celkově v sezóně muset vynechat dvanáct ligových utkání a kdo ví, jak by tabulka střelců vypadala, kdyby Schick neměl žádnou absenci.

Německá média vystihují zejména jeho čtyřbrankovou kanonádu při výhře Leverkusenu 7:1 nad Fürthem, ale také fakt, že se na Euru stal s pěti brankami králem střelců a jeho branka proti Skotsku byla zvolena Gólem turnaje.

Třiatřiceti násobný český reprezentant dříve hrával za RB Lipsko, Sampdorii, AS Řím, Bohemians a Spartu. A právě z pražského S by měla Patrickovi v létě dorazit další velká hvězda české scény, Adam Hložek.

Patrick Schick je pro mě v současnosti jedním z nejlepších středních útočníků na světě. Prodloužení smlouvy s ním je z naší strany skutečným projevem zájmu o něj,“ okomentoval uzavření smlouvy generální ředitel Leverskusenu Rudi Völler. „Ví, že u nás má skvělé spoluhráče, kteří mohou hrát míče ze všech pozic a maximálně tak rozvinout jeho silné stránky. Těším se, že ho v dresu Leverkusenu uvidím i v dalších letech.