Zpět na » 1. Bundesliga » Sportovní arbitráž potvrdila tříbodový zisk Bayernu Mnichov

1. Bundesliga - Sportovní arbitráž potvrdila tříbodový zisk Bayernu Mnichov

Sportovní arbitráž potvrdila tříbodový zisk Bayernu Mnichov © skysports.com - O vítězství Bayernu rozhodl Kingsley Coman

0

Líbilo se

08.04. - Za špatné střídání v utkání ve Freiburgu hrozilo Bayernu Mnichov potrestání od sportovní arbitráže a to až kontumací zápasu případně jeho novým odehráním. Soud ale rozhodl o tom, že se provinili rozhodčí a špatné střídání tak měli na svědomí oni.

To, co veřejnost očekávala, se nakonec i potvrdilo. Sportovní arbitráž rozhodla o tom, že v případě špatného střídání Bayernu Mnichov, díky kterému bavorský klub odehrál několik desítek sekund v početní převaze, je vina na straně rozhodčích.

Před koncem utkání, za stavu 1-3 pro hostující Bayern Mnichov, trenér Nagelsmann sáhl k dvojitému střídání. Ve zmatku s čísly na tabuli čtvrtého rozhodčí ale došlo k tomu, že střídající Coman zůstal nakonec na hřišti. Z pohledu sportovního arbitra nelze bundesligovým šampionům vyčítat jakékoliv neoprávněné užití hráče, takže neexistuje pádný důvod pro odvolání výhry Bayernu.

Rozhodčí Christian Dingert, který utkání řídil spolu se svým týmem nese plnou odpovědnost za zmatek při střídání. Byli to právě oni, kdo nebyli dostatečně pozorní a nepohlídali si odchod Comana z hřiště. Rozhodnutí soudu se dalo čekat a sportovní tribunál to jen potvrdil. Bayernu Mnichov zůstanou tři body za výhru v utkání na Europa Park Stadionu.

Předseda představenstva Bayernu, Oliver Kahn, prohlásil, že je potěšen a spokojen s rozhodnutím tribunálu. Stejně tak Freiburg stihl již oznámit, že bere rozhodnutí na vědomí a odvolávat se proti němu nebude.

Andrea Suttnerová / marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články