Zpět na » 1. Bundesliga » Manuel Neuer dosáhl prvenství v bundesligových vítězstvích

1. Bundesliga - Manuel Neuer dosáhl prvenství v bundesligových vítězstvích

Manuel Neuer dosáhl prvenství v bundesligových vítězstvích © bild.de - Manuel Neuer

0

Líbilo se

20.03. - V tabulce vyhraných zápasů v Bundeslize dlouho Manuel Neuer dýchal na záda svého předchůdce Olivera Kahna, až jej díky triumfu Bayernu 4:0 nad Unionem Berlín překonal. Připsal si své třístéjedenácté vítězství v německé lize.

Manuel Neuer nepřestává udivovat a ve svých třicetišesti letech pořád patří mezi špičku nejen německé ligy. Když o víkendu zazněl v ligovém zápase s Unionem závěrečný hvizd, mohl slavit hned dva další milníky. Nejen, že se stal hráčem se nejvyšším počtem vyhraných zápasů v Bundeslize, ale zároveň dosáhl na svou jubilejní stopadesátou nulu v dresu Bayernu.

Německý reprezentační brankář si na primát v tabulce dosažených vítězství musel několik týdnů počkat. Dosavadního držitele, Olivera Kahna, na metě 310 výher dohnal již 5.2. když Bayern v Allianz Aréně porazil RB Lipsko 3:2. Od té doby Neuer chyběl v sestavě a když se po operaci a následné rekonvalescenci vrátil do základu, Bayern si připsal dvě ligové remízy za sebou.

Očekávaná výhra s číslem třistajedenáct tak přišla až v utkání s Unionem Berlín. Manuel Neuer na ni potřeboval 460 utkání, z nichž 156 odchytal v Schalke, kde s fotbalem začínal. Rekord Olivera Kahna pokořil za menší dobu, než jakou na něj potřeboval bývalý německý brankář. Oliver Kahn si své 310. vítězství připsal v posledním 557. utkání své tituly ověnčené kariéry.

Současná německá jednička šlapala Kahnovi na paty od začátku sezóny, nejdříve ho připravila o bundesligový rekord v počtu čistých kont (204 nul, Manuel Neuer jich má nyní již 211), nyní ho předčila i v počtu vítězných utkání. Oliveru Kahnovi bylo v době jeho odchodu do fotbalového důchodu 38 let, ale Manuel Neuer má nakročeno k tomu, aby ho překonal i v této statistice. Současná smlouva mu totiž vyprší v létě 2023 a na seznamu priorit Bayernu je jistě její prodloužení.

Andrea Suttnerová / bundesliga.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články