Zpět na » 1. Bundesliga » Naděje umírá poslední: BVB dotahuje Bayern

1. Bundesliga - Naděje umírá poslední: BVB dotahuje Bayern

Naděje umírá poslední: BVB dotahuje Bayern © allvoices.com - Lucas Barrios v zápase s Bayernem

0

Líbilo se

14.03. - V posledním ligovém kole si Dortmund připsal tři body za velice důležitou výhru 1:0 nad Bielefeldem, zatímco úřadující šampion podruhé v řadě zaváhal a remizoval po výsledku 1:1. V tabulce se tak dále menší náskok Bayernu, rozdíl mezi oběma týmy je pouhých sedm bodů a BVB budou mít ve středu k dispozici dohrávku 25. kola.

Naděje umírá poslední, rozdíl mezi prvním a druhým v tabulce je čím dál menší, nejlepší hráč Borussie je zpět a do konce sezóny ještě spousta času. BVB má nejeden důvod k úsměvu, vítejte zpět ve hře o ligový titul. S Erlingem Haalandem na hřišti svět vypadá opět o něco růžověji. Výhra 1:0 sice přišla po velice tvrdém boji s Bielefeldem, ale úřadující mistr ligy po druhé v řadě zaváhal a náskok na čele tabulky se tenčí.

"Nesmíme se zajímat o to, co dělá Bayern. Musíme se soustředit jen a pouze na naše zápasy,“ řekl v pozápasovém rozhovoru Emre Can. „Chceme vyhrát všechny zbývající utkání a uvidíme, jestli to bude stačit. Naděje umírá poslení.“

A naděje je o to větší, když se po téměř dvouměsíční pauze na hřiště vrátil norský útočník Erling Haaland. Na hřišti se objevil až v 62. minutě za stavu 1-0, ale střídání trenéra Marco Rose fanoušci kvitovali bouřlivým potleskem. Norský útočník se sice do větší šance nedostal, ale fanoušky postavil svou elegantní patičkou, kterou do tutovky poslal Giovanniho Reynu. Americký záložník, který se do hry stejně jako Haaland vracel po zranění, ovšem pohlednou akci zakončil těsně vedle tyče.

Ve středeční dohrávce s Mohučí bude mít Dortmund šanci rozdíl v tabulce minimalizovat na pouhé čtyři body a zároveň natáhnout šňůru bez prohry na pět utkání v řadě. Pokud by se to povedlo, Bundesliga by opět byla zajímavější.

Andrea Suttnerová / sport.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nejnovější články