Zpět na » 1. Bundesliga » Jamal Musiala: Padesátý zápas v dresu Bayernu a vstup do síně slávy

1. Bundesliga - Jamal Musiala: Padesátý zápas v dresu Bayernu a vstup do síně slávy

Jamal Musiala: Padesátý zápas v dresu Bayernu a vstup do síně slávy © newsbreak.com -

1

Líbilo se

12.03. - Jamal Musiala se ve svých 19 letech stal nejmladším hráčem historie Bayernu Mnichov, který dosáhl na padesát bundesligových startů. Další milník v kariéře rodáka za Stuttgartu padl v utkání Hoffenheim - Bayern. Kariéra německého záložníka je plná fantastických milníků a to je pořád ještě teenager.

Německý reprezentační záložník se narodil ve Stuttgartu, ale vyrůstal na Ostrovech. Za Anglii také pravidelně nastupoval ve všech mládežnických kategoriích. V červenci 2019 se ho zpět do Německa povedlo přivést Bayernu, který hráče získal z akademie Chelsea. Při svém debutu za U17 Bayernu Jamal Musiala skóroval po šestnácti minutách a ještě před koncem kalendářního roku se talentovaný záložník stěhoval do týmu U19.

Netrvalo dlouho a po obnovení Bundesligy vlivem vynucené covidové pauzy udělal Musiala další výrazný krok ve své raketové kariéře a během čtrnácti dní v červnu 2020 Musiala stihl debutovat v rezervním týmu Bayernu, poprvé za něj vstřelil branku a nakonec se přesunul do A týmu Bayernu.

Dvě minuty na hřišti v utkání proti Feiburgu pak z Musialy učinily nejmladšího hráče Bayernu, který kdy debutoval v nejvyšší soutěži. Musialovi se to podařilo ve věku 17 let, 3 měsíců a 25 dní. Na první bundesligový gól fanoušci nemuseli dlouho čekat. Jamal Musiala se prosadil v prvním hracím dni sezóny 2020/21 během kanonády Bayernu 8:0 se Schalke.

Další a další rekordy padaly pod tíhou Musialova umění. V listopadu 2020 se mladý německý záložník dočkal debutového utkání také v Lize Mistrů a to stále v pouhých 17 letech, 8 měsících a 8 dnech. Překonal tak rekord stanovený Davidem Alabou před více než deseti lety. O několik dní později si Musiala odbyl také debut v základní sestavě Bayernu a trenérovi se odměnil za důvěru brankou.

Na další velice významný okamžik nemusel Musiala čekat dlouho, při svém druhém startu v Lize Mistrů se gólově prosadil proti Laziu a stal se nejmladším střelcem Bayernu v evropských pohárech. Odměnou za perfektní výkony Jamalu Musialovi byla první profesionální smlouvy, kterou s německým klubem podepsal v březnu 2021 a platná bude až do léta 2026.

Další a další úspěchy Jamal Musiala nyní bude mít příležitost přidat i v reprezentačním dresu. Po mládežnických kategoriích v Anglii se nedlouho před svými 18. narozeninami rozhodl, že nadále bude reprezentovat Německo. Debut v národním týmu proběhl během kvalifikačního utkání s Islandem a první branku zaznamenal Musiala při výhře 4:0 nad Severní Makedonií. Stalo se tak v devátém utkání za reprezentaci Německa. To vše v necelých devatenácti letech. Kariéra mladého záložníka nabírá strmý kurz a stejně tak i hodnota hráče, která se na trhu pohybuje na snových 55 milionech eur.

Andrea Suttnerová / bundesliga.com

Nejnovější články