Zpět na » 1. Bundesliga » Michael Rummenigge radí Borussii, aby přivedla Schicka

Michael Rummenigge radí Borussii, aby přivedla Schicka

Michael Rummenigge radí Borussii, aby přivedla Schicka © sportky.zoznam.sk - Patrick Schick v dresu Leverkusenu

1

Líbilo se

06.03. - Bývalý fotbalový útočník a velký odborník na bundesligové dění, Michael Rummenigge, radí Borussii Dortmund, že by v létě měla rozhodně do týmu přivést Patrick Schicka. Přestup by byl krokem vpřed pro rozvoj českého útočníka a vekou posilou do německý klub.

Fotbalisté Borussie Dortmund mohli o víkendu odpočívat, protože jejich utkání s Mainz 05 bylo pro vypuknutí coronavirové nákazy v týmu soupeře odloženo. S klidem tak mohli sledovat střetnutí prvního týmu tabulky se třetím. Bayern Mnichov se s Leverkusenem nakonec rozešel smírně 1-1 a z výsledku by tak v tabulce měl těžit nejvíce Dortmund.

Borussie se po dohrávce může dotáhnout na rozdíl šesti bodů na první Bayern, ale měla by se také ohlížet dozadu, protože Leverkusen bude v jarní části sezóny ještě nebezpečný. A podle Michaela Rummeniggeho má dokonce kvalitnější tým. „BVB a Bayer Leverkusen se už dlouho přetahují o stejné hráče. Podle mého názoru se ale Leverkusenu v poslední době daří lépe a má konzistentnější tým.

S Patrickem Schickem, Moussou Diabym a Florianem Wirtzem má Bayern v týmu tři skutečné velikány, které by přivítal jakýkoliv špičkový klub v Evropě. Diaby a Wirtz jsou ovšem pro Dortmund trochu jiná liga a pokud by se chtěli nadále zlepšovat, pak pro ně není jiné volby, než jít do mnichovského Bayernu,“ míní Rummenigge.

Zcela odlišná je situace ohledně českého reprezentačního útočníka, který v této sezóně nastřílel již dvacet branek. „Pro Schicka by BVB bylo krokem vpřed a Dortmund by se měl o něj určitě zajímat,“ vybízí k aktivitě Rummenigge svůj bývalý klub. „Schick je kombinací Roberta Lewandowského a Erling Haalanda a právě proto je téměř dokonalým nástupcem norského útočníka.

O tom, že by Patricka Schicka přivítali v Dortmundu s otevřenou náručí nemůže být pochyb. Velice jasně se na poslední tiskové konferenci vyslovil také trenér Borussie, Marco Rose. „Věřím, že každý člověk má právo mít svůj názor a ten by měl být respektován. Patrick Schick je výborný útočník a Dortmund by pro něj byl skvělou volbou,“ odpověděl na otázku, co si myslí o přestupu českého hráče do Dortmundu.

Vsaďte si na zápasy Bundesligy u Fortuny!

Andrea Suttnerová / sport.de

Noviny
Nejnovější články