Zpět na » 1. Bundesliga » Manuel Neuer, Alexander Nübel, Sven Ulreich: zapeklitá situace brankářů Bayernu

1. Bundesliga - Manuel Neuer, Alexander Nübel, Sven Ulreich: zapeklitá situace brankářů Bayernu

Manuel Neuer, Alexander Nübel, Sven Ulreich: zapeklitá situace brankářů Bayernu © fussballstad.com - Alex Nubel, brankář Bayernu Mnichov

2

Líbilo se

29.01. - Nejlepší bundesligový tým má při nejmenším na brankářském postu vystaráno. Manuel Neuer je jedním z nejlepších brankářů světa. Sven Ulrich plní svědomitě roli týmové dvojky a Alexander Nübel, kterého Bayern koupil ze Schalke jako nástupce Neuera, se skvěle chytnul na hostování v AS Monako.

Když se v létě 2021 Alexander Nübel stěhoval do AS Monako, dostal jasný pokyn. Bývalý brankář Schalke měl během hostování v monackém principátu nasbírat co možná nejvíce zkušeností, aby po svém návratu mohl směle nahradit Manuela Neuera v brance Bayernu.

Po prvních šesti měsících v novém působišti si vedení mnichovkého klubu může mnout ruce. Nübel se po počátečním rozkoukávání dostal do výborné formy a podává kvalitní výkony. Ve třiceti soutěžních utkáních se mu podařilo osmkrát udržet čisté konto a jen jedinkrát inkasoval více než dvě branky.

Prvních pár zápasů neprobíhalo podle mých představ, ale bylo důležité zachovat klidnou hlavu a to jsem udělal,“ prozradil v nedávném rozhovoru Nübel a dodal, že věří ještě v další zlepšení. Podobný názor zastává také Nübelův nový trenér, Philippe Clement. „I když má ještě velký prostor, kde se zlepšit. Bezpochyby je to velice talentovaný brankář a má potenciál stát se jedním z nejlepších na světě.

Manuel Neuer na toto přízvisko už je několik let zvyklý. Jednička Bayernu je považována za možná vůbec nejlepšího brankáře na světě. Neúnavný veterán v brance Mnichova je důvodem, proč Nübel odešel na hostování do Monaka a proč se také možná nevrátí podle původního plánu. Poslední informace totiž odkazují na to, že Neuerova smlouva končící v roce 2023 bude prodloužena o další dva roky.

Alexander Nübel věčně náhradníkem nebude

Prezident Bayernu Mnichov, Herbert Hainer, o uplynulém víkendu toto potvrdil. „Jsem přesvědčen, že Manuel Neuer svou kariéru ukončí v Bayernu. Může hrát na stejné úrovni ještě několik dalších let. Pro mě je stále nejlepším brankářem na světě.“ Přesvědčen je o tom také brankářská legenda, Oliver Kahn. „Ani po tolika titulech nejeví žádné známky únavy. Dívá se vpřed. Vede tým. Je typickým příkladem hráče, který není nikdy spokojen. Může hrát ještě velice dlouho. Jsem přesvědčen, že může být pořád na stejné úrovni i jako čtyřicátník.“ A to je pro Nübela velice špatná zpráva.

Olej do ohně přilil svým prohlášením také Julian Nagelsmann, trenér Bayernu Mnichov. „Manuel je výjimečný brankář. Svou kvalitu si určitě udrží ještě několik let. Dokud bude Manu na této úrovni, bude mít jakýkoliv brankář problém ho překonat. Nakonec je to případ i Alexe Nübela.“

S pozicí dvojky by se nadále nesmířil ani Nübel. Před několika týdny to jasně řekl v rozhovoru. „Nedokáži si představit, že bych se vrátil a nehrál žádné zápasy. Takovou situaci vylučuji.“ Vášně se tak pokouší klidnit Nübelův agent. „Mluvíme tady o tom, jak bude hráč reagovat na situaci, která ještě nenastala. Nübel je na takové úrovni, že se o svou budoucnost obávat nemusí. Pokud se Bayern rozhodne z jakéhokoliv důvodu jinak, budeme muset jít jinou cestou. S klubem jsme v každodenním kontaktu a jsem zcela klidný,“ prozradil Stefan Backs.

Alternativou pochopitelně může být změna působiště. Podle informací Kickeru má o Nübela evidentní zájem Tottenham. Hugo Lloris je brankářskou jedničkou Spurs již deset let a stejně jako Neuer ani francouzský brankář se nemá k tomu, aby vyklidil svou pozici a před několik dny podepsal novou smlouvu do roku 2024.

Jedno je jisté, Bayern by si pochopitelně mladého brankáře rád udržel, pokud ale Neuer prodlouží smlouvu, Nübelovi nezbude nic jiného, než si hledat nové angažmá. Je prakticky vyloučeno, že se Bayern dostane do situace, kdy budou mít oba zmínění brankáři stejně dlouhou smlouvu. A pokud by Neuer prodloužil pouze do roku 2024, je pravděpodobné, že si Nübel prodlouží své hostování v AS Monako.

A co věčný náhradník Sven Ulreich? Ani jeho budoucnost není zdaleka jasná. Na konci sezóny mu končí smlouva a podle tisku se chce co nejdříve rozhodnout, co dál. Jasno je tak pouze ohledně juniorského brankáře Lukase Schnellera. Tento mladík nedávno prodloužil smlouvu do roku 2024 a jelikož se zcela jistě nestane okamžitou náhradou za Manuela Neuera, bude se prozatím prát s Christianem Früchtlem o místo brankářské trojky v týmu.

Andrea Suttnerová / eurosport.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články