Zpět na » 1. Bundesliga » Arijon Ibrahimovič: Kdo je 16letý talent trénující v áčku Bayernu Mnichov?

Arijon Ibrahimovič: Kdo je 16letý talent trénující v áčku Bayernu Mnichov?

Arijon Ibrahimovič: Kdo je 16letý talent trénující v áčku Bayernu Mnichov? © www.fcbayern.com - Arijon Ibrahimovič v dresu Bayernu Mnichov

3

Líbilo se

15.01. - V pouhých patnácti letech Arijon Ibrhimovič učaroval Julianovi Nagelsmannovi během předsezónní přípravy Bayernu Mnichov. Od té doby pravidelně trénuje s prvním týmem a díky svému příjmení je stále ve středu zájmu médií. Jak ale norimberský rodák dokazuje, talentu má na rozdávání a zájem fanoušků a expertů je oprávněný.

Arijon Ibrahimovič se narodil kosovským rodičům v Norimbergu v roce 2005. Mladý Arijon, který se svým slavnějším jmenovcem nemá nic společného, učinil první fotbalové krůčky ve klubu Greuther Furth. V roce 2014 se přesunul do mateřského klubu, Norimbergu, a zde pokračoval ve svém vývoji. Po pouhých čtyřech letech se u dveří objevili zástupci Bayernu a bylo jasné, že kariéra Arijona nabere strmý směr vzhůru.

Od chvíle, co poprvé vkročil do tréninkového centra Bayernu, se Ibrahimovič rychle proměnil v jednoho z nejtalentovanějších mladíků a začal hrát se staršími spoluhráči. Za Bayern U17 nastupoval ve svých čtrnácti letech a v pěti zápasech se stihl dvakrát gólově prosadit a na tři další nahrát. V procinci 2021 oslavil své teprve šestnácté narozeniny, ale již pravidelně hraje za mnichovskou devatenáctku.

O Arijonovi se širší veřejnost dozvěděla v létě 2021, kdy si mladého útočníka vyhlédl trenér Julian Nagelsmann a vytáhl si ho do přípravného kempu prvního týmu. V tréninkovém zápase se Ibrahimovič popasoval s trémou prvního důležitějšího utkání a dokonce se i gólově prosadil.

Přesto, že Arijon mohl být k zápasu prvního týmu v Bundeslize povolán nejdříve ve svých 16 letech, od letní přípravy mladý útočník pravidelně trénuje s áčkem a Julian Nagelsmann tak má rozvoj hráče pod bedlivým dohledem.

Mladý útočník je často srovnán svým stylem hry s Leonem Goretzkou, oba zvládnou odvádět černou práci mezi záložní řadou a útokem. Arijon Ibrahimovič navíc do vínku dostal impozantní technickou dovednost na míči, přehled na hřišti a vhodný výběr pozice.

Mladý hráč Bayernu si je velmi dobře vědom, že bude v průběhu kariéry pořád dokola narážet na příměr se slavnějším Zlatanem. Také o něm mluví jako o svém idolu. „Stejně jako on hraji v útoku a už jsem nějakou branku vstřelil, ale on je pořád o hodně lepší. S postupem času bych se rád stal profesionálnm fotbalistou jako on, ale na to je ještě brzy. Do té doby chci odvádět dobré výkony na hřišti a střílet další branky.,“

Andrea Suttnerová / bundesliga.com

Nejnovější články