Zpět na » 1. Bundesliga » Paul Wanner se stal nejmladším hráčem Bayernu v historii klubu

1. Bundesliga - Paul Wanner se stal nejmladším hráčem Bayernu v historii klubu

Paul Wanner se stal nejmladším hráčem Bayernu v historii klubu © www.fcbayern.com - Paul Wanner debutuje v dresu Bayernu

1

Líbilo se

10.01. - Odchovanec mnichovské mládeže, Paul Wanner, zasáhl v pátek do ligového utkání v dresu Bayernu v pouhých 16 letech a stal se nejmladším hráčem historie mnichovského klubu.

Paul Wanner, ofenzivní záložník Bayernu Mnichov, v pátečním utkání proti Mönchengladbach, zasáhl do hry v poslední čtvrthodince a přesto, že svému týmu nepomohl odvrátit porážku 1-2, svým debutem přepsal historické tabulky Bayernu. Do soutěžního zápasu zasáhl ve svých 16 letech a 15 dnech a stal se tak nejmladším hráčem Bayernu. Při svém debutu se sedmkrát potkal s míčem, připsal si 60% úspěšných přihrávek a naběhal 2,4 kilometru. Po více než roce odsunul na druhou příčku v historických análech Jamala Musiala, který debutoval proti Freiburgu v 17 letech a 115 dnech.

Paul Wanner se současně dostal na druhé místo německých ligových tabulek, přičemž nejmladší hráč historie Bundesligy zůstává Youssoufa Moukoo z Dortmundu, který do hry zasáhl v listopadu 2020 v utkání proti Hertě Berlín. Ofenzivní záložník Bayernu stabilně nastupuje také v reprezentačním týmu U17 a je jen otázkou času, kdy si jej do vyšší kategorie vytáhnou trenéři. Do té doby bude patrně mladý hráč nadále pendlovat mezi mládežnickými kategoriemi U17 a U19 Bayernu a prvním týmem.

Andrea Suttnerová / bundesliga.com

Nejnovější články