Zpět na » 1. Bundesliga » Bundesligový trh rozvířil přestup Pepiho z Dallasu do FC Augsburg

1. Bundesliga - Bundesligový trh rozvířil přestup Pepiho z Dallasu do FC Augsburg

Bundesligový trh rozvířil přestup Pepiho z Dallasu do FC Augsburg © footballtoday.com - Ricardo Pepi

0

Líbilo se

03.01. - Hned první den zimního přestupového okna se do ofenzívy pustil FC Augsburg, který svým soupeřům v německé lize poslal jasný signál - se záchranou to myslí jasně a chce pomýšlet na vyšší pozice v tabulce.

Rodák z texaského El Paso, Ricardo Pepi, stihl v nejvyšší americké lize odehrát 55 utkání a nastřílel 18 branek. Další tři úspěšné trefy si připsal v reprezentačním dresu. A to vše v pouhých osmnácti letech. Jedná se tedy bezpochyby o velký talent severoamerického fotbalu.

V právě probíhajícím zimním přestupovém okně se jedná zatím o největší bombu. Jistě jsme na pouhém začátku, ale v bundesligovém světe se více takových přestupů asi neuskuteční. O to zajímavější je to fakt, protože o mladého Američana se ucházelo několik evropských velkoklubů. Předpokládá se, že juniorský útočník pomůže týmu Markuse Weinzierla okamžitě a bude využíván v A týmu. „Jsme rádi, že se Ricardo rozhodl posílit FC Augsburg i přes zájem dalších špičkových klubů. Ukázali jsme mu jasný předpoklad směru jeho dalšího rozvoje a to ho přesvědčilo,“ prohlásil sportovní ředitel Augsburgu, Stefna Reuter. „Jsme přesvědčeni, že se u nás bude nadále rozvíjet a že spolu budeme spolupracovat i v dalších letech.

Ricardo Pepi má teprve osmnáct let, ale už má za sebou 55 zápasů v nejvyšší americké lize. Krátce po svých šestnáctých narozeninách debutoval ve třetí lize v týmu Dallas North Soccer Club, ale záhy bylo jasné, že ligová úroveň ani zdaleko nedostačuje kvalitám mladého hráče. V prvních šesti zápasech mladíček nastřílel sedm branek a řekl si brzy o debut v první fotbalové lize. To vše stihl ve svých šestnácti letech. Pepiho hvězda nadále stoupala a začala naplno zářit v roce 2021. To se začal prosazovat jako pravidelný hráč základní sestavy Dallasu. A přestože jeho klub skončil na chvostu ligové tabulky, Pepi se třinácti brankami patřil k nejlepším střelcům ligy, navíc si připsal skalp za nejmladšího střelce hattricku v MLS.

Silnou stránkou Ricarda Pepiho je pravá noha, stejně dobře ale umí zakončovat i levou novou. Práce hlavou i vytříbená technika jsou pro pozici útočníka více než nutností. Navíc je silný na míči a dokáže rozkmitat své nohy v protiútocích a stejně dobře nahrávat. Jedná se zkrátka o komplexního moderního útočníka. Rodilý Texasan s mexickými předky si v letošním roce musel zvolit, kterou ze zemí bude reprezentovat a volba byla jasná. Pepi si prošel všemi mládežnickými kategoriemi reprezentace USA a v útoku Áčka je jedním z nejvýraznějších hráčů.

Zdálo by se, že je Pepi hotovým středním útočníkem, s ohledem na svůj věk má před sebou ale ještě poměrně dlouhou cestu a obrovský potenciál k rozvoji. „Přestěhovat se do Evropy byl můj sen. FC Augsburg a Bundesligu vnímám jako ideální prostředí, kde mohu jako mladý hráč nasbírat spoustu zkušeností na nejvyšší úrovni. Bylo působivé, jaký zájem o mě vedení klubu mělo a to mě přesvědčilo od prvního okamžiku,“ okomentovat svůj přestup Ricardo Pepi. Mladý hráč má v klubu poměrně velkou konkurenci v podobě Floriana Niederlechnera, Alfreda Finnbogasona, Michaela Gregoritsche nebo Andiho Zeqiriho, ale experti věří, že se mezi nimi prosadí a stane se stabilním hráčem základní sestavy. Fanoušci si pak slibují, že se Pepimu ppodaří vylepším docela mizernou bilanci vstřelených branek Augsburgu.

Andrea Suttnerová / bundesliga.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Smajlík 5 Chceš sex, přijď za mnou -> https://simplydating.site Smajlík 17

MilenkaHot98
Nejnovější články