Zpět na » 1. Bundesliga » Konec kariéry v FC Groningen, emotivní rozloučení s Arjenem Robbenem

1. Bundesliga - Konec kariéry v FC Groningen, emotivní rozloučení s Arjenem Robbenem

Konec kariéry v FC Groningen, emotivní rozloučení s Arjenem Robbenem © spiege.de - Rozloučení s Arjenem Robbenem

1

Líbilo se

09.11. - Bývalá hvězda Bayernu Mnichov se rozloučila se svým prvním a posledním profesionálním klubem FC Groningen. Před zápasem proti RKC Waalwijk, skončil remízou 1:1, vstoupil třicetisedmi letý Arjen Robben na hřiště, kde započal svoji fotbalovou kariéru a sklidil bouřlivé ovace od diváků.

Nizozemský útočník má za sebou 96 mezinárodních utkání. S holandskou reprezentaci získal na MS 2010 druhé místo a v roce 2014 třetí místo. S FC Bayern Mnichov vyhrál 20 národních a mezinárodních titulů.

V roce 2019 se rozloučil s Bayernem Mnichov a ukončil kariéru. V roce 2020 se vrátil a podepsal roční smlouvu v FC Groningen. Jeho přání rozloučit se na hřišti jako hráč se mu nesplnilo. Jak už to někdy bývá, již po sedmi soutěžních utkáních v nizozemské Eredivisie jeho křehké tělo mu překazilo plány. Kromě Bayernu Mnichov a FC Groningen působil v PSV Eindhoven, Chelsea a Real Madrid. Stal se hrdinou finále Ligy mistrů v roce 2013 v londýnském Wembley. Vstřelil vítěznou branku proti Borussii Dortmund a Bayern vítězstvím 2:1 získal cennou trofej, a proto zůstává zapsán v srdcích mnichovských fanoušků.

Servus Arjen, napsal pod Robennův tweet na rozloučenou jeho dlouholetý týmový kolega Thomas Müller. Manuel Neuer na Instagramu popřál Robbenovi vše nejlepší a ke gratulantům se přidal i Bayern Mnichov.

Kamil Zalabák / spiege.de, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
betiu - 11.11. Odpovědět

Tenis - Kurzové sázky. Spolehlivé informace - www.vinexe.blogspot.cz

betiu
Wazz - 10.11. Odpovědět

jeho levá noha má vyšší inteligenci než celá danzova rodina...

Wazz
peeko83 - 11.11. Odpovědět

Těžko soudit, ale na hřišti to byl pánko. A nevadilo, že měl pravou nohu jen aby mohl běhat a nevypadal u toho blbě Smajlík 2 Ale takových fotbalistů bylo, je a bude...

peeko83
peeko83 - 11.11. Odpovědět

Myslím s tou urputnou jednonohostí Smajlík 2

peeko83
Wazz - 12.11. Odpovědět

obránci to znají..brankáři to znají a i my to známe, ale on tu kliku na střed hodil s klidem američana každej zápas a vyšlo mu to.....neskutečný frajer Smajlík 1

Wazz
Reklama
Noviny
Nejnovější články