Zpět na » 1. Bundesliga » Liverpool loví náhradu za Wijnalduma v Německu, Neuhaus si hodlá přestup vydupat

1. Bundesliga - Liverpool loví náhradu za Wijnalduma v Německu, Neuhaus si hodlá přestup vydupat

Liverpool loví náhradu za Wijnalduma v Německu, Neuhaus si hodlá přestup vydupat © Goal.com - Stane se Florian Neuhaus příštím oblíbencem Anfield Road?

0

Líbilo se

04.05. - V létě opustí Reds klíčový článek úspěchů z posledních let. Georginio Wijnaldum s nejvyšší pravděpodobností nechá doběhnout svůj kontrakt do 30. června a zamíří jako volný hráč jinam. Fanoušci a experti by přesto mohli argumentovat, že záložní řada týmu trenéra Jürgena Kloppa by potřebovala oživení za jakýchkoliv okolností. Aktuální spekulace okolo příchodu nového středopolaře tedy rozhodně nepřicházejí náhodou.

Právě běhavá záloha udělala z Liverpoolu takřka nepřemožitelný stroj, který vyhrál Ligu mistrů a vloni i Premier League. Letos se ale mašina poněkud zadrhla a nutně potřebuje vylepšení. Zároveň však musí sportovní vedení klubu pracovat s omezenými financemi, jež byly stiženy ekonomickou krizí.

Jako velmi dobrá alternativa se jeví Florian Neuhaus, tahoun Borussie Mönchengladbach. A není se čemu divit, že Kloppův skautingový tým zamířil právě do domoviny hlavního kouče. 24letý německý reprezentant totiž začíná nabývat rysů vycházející hvězdy.

V probíhající sezóně Bundesligy zaznamenal ve 30 utkáních pět gólů a šest asistencí, ačkoliv hrává spíše ze zataženější pozice a jeho mančaft nehraje zrovna o nejvyšší příčky, nýbrž pohárovou Evropu. Jak to tak v zemi našich západních sousedů bývá, jako každá naděje už byl i Neuhaus spojován s přestupem do dominujícího Bayernu Mnichov.

183 centimetrů vysokého plajera ovšem zřejmě čeká odlišný osud. Dle informací novináře Bildu Christiana Falka se rezolutně rozhodnul pro přesun do Liverpoolu, o který hodlá i přes kontrakt do roku 2024 u zaměstnavatele okamžitě zažádat.

Výstupní klauzule ve smlouvě činí údajně 40 miliónů euro, což víceméně odpovídá momentální hráčově skutečné hodnotě. Celek z Anfield Road se nejspíše bude snažit částku snížit, i za pomoci tlaku na Gladbach ze strany Neuhase, ale konkrétní vzhled nabídky a další detaily zatím zůstávají ve hvězdách.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, bild.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články