Zpět na » 1. Bundesliga » Hertha vyhodila trenéra brankářů za homofobní a urážlivé komentáře

1. Bundesliga - Hertha vyhodila trenéra brankářů za homofobní a urážlivé komentáře

Hertha vyhodila trenéra brankářů za homofobní a urážlivé komentáře © skysports.com -

0

Líbilo se

07.04. - Německý bundesligový klub Hertha Berlín s okamžitou platností ukončil spolupráci s maďarským trenérem brankářů Zsoltem Petrym kvůli jeho xenofobním vyjádřením pro maďarské periodikum Magyar Nemzet. Jak informoval čtrnáctý klub německé Bundesligy, slova už bývalého kouče gólmanů se neshodují s hodnotami mužstva založenými na diverzitě a toleranci.

Zsolt Petry ve zmíněném rozhovoru kritizoval maďarského brankáře Pétera Gulácsiho z konkurenčního Lipska za to, že stojí za manželstvími gayů a podporuje práva LGBT komunity.

„Nevím, co způsobilo, že Péter hájí homosexuály, transvestity a lidi s jinými genderovými identitami. Na jeho místě bych toto téma nerozvíjel," uvedl Petry a poznamenal také, že většina obyvatel Maďarska nesouhlasí s Gulácsiho liberálními názory.

Petry v článku kritizoval i evropskou imigrační politiku.

„Neumím pochopit, jak hluboko Evropa morálně klesla. Imigrační pravidla jsou manifestací morálního úpadku. Evropa je křesťanský kontinent. Je těžké pozorovat morální úpadek, který se prohnal napříč kontinentem," myslí si.

Podle šéfa berlínského klubu Carstena Schmidta si Hertha cení práce, kterou Petry pro klub odvedl.

Připomněl také, že nikdy předtím neměl maďarský kouč homofobní a xenofobní poznámky. Slova v maďarském tisku však byla proti klubovým hodnotám.

Práce Zsolta Petryho v průběhu let byla v klubu vždy velmi ceněna. Byl vždy otevřený, tolerantní a připravený pomoci. Nikdy nejednal homofobním nebo xenofobním způsobem. Děkujeme Petrymu za jeho práci v klubu a přejeme mu vše nejlepší do budoucna," uvedl generální ředitel Herthy Carsten Schmidt.

Zsolt Petry pracoval pro Herthu od roku 2015 a na klubovém webu se už stihl za svá slova omluvit.

„Chci zdůraznit, že nejsem homofobní ani xenofobní. Svých výroků k migrační politice lituji a chci ty, kteří u nás hledají útočiště a které jsem tím urazil, poprosit o prominutí," uvedl Petry

Gabriela Průšová / dw.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Darwin by žasl Smajlík 19

TuffGong
Wazz - 07.04. Odpovědět

nad tebou no Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 13

Wazz

...kamara z ceju R.I.P. Smajlík 19

TuffGong
Wazz - 08.04. Odpovědět

.. hornický whitetrash co si s ním Bakala utřel prdel Smajlík 2 Smajlík 13

Wazz
Reklama
Reklama
Nejnovější články