Zpět na » 1. Bundesliga » Jadon Sancho mi hodně pomáhá, svěřila se hvězdička Dortmundu Bellingham

Jadon Sancho mi hodně pomáhá, svěřila se hvězdička Dortmundu Bellingham

Jadon Sancho mi hodně pomáhá, svěřila se hvězdička Dortmundu Bellingham © Sky Sports - Jude Bellingham je po stěhování do Německa spokojen

2

Líbilo se

27.10. - V létě byste těžko hledali žádanějšího mladého fotbalistu. Jude Bellingham ještě ani neoslavil osmnáctiny a už se kolem něj slétávaly takové kluby jako Manchester United, v jehož tréninkovém areálu dokonce byl na prohlídce. Odchovanec Birminghamu však zvolil Borussii Dortmund, líheň neokoukaných talentů. A zatím si dle vlastních slov rozhodně nemůže stěžovat.

O přesunu k Red Devils se jej pokoušel přesvědčit sám Sir Alex Ferguson. 17letý středopolař si ale nedal říct a teď sklízí v Německu po slibných výkonech u A-mužstva první slova chvály. Přestože je ve Vestfálsku naprostým nováčkem, jen za dosavadní průběh sezóny 2020/21 už odehrál slušnou porci 315 soutěžních minut.

Je jasné, že pokud se daří, tak my mladí budeme v záři reflektorů," řekl Bellingham v rozhovoru pro časopis Kicker. „Ale já bych to tak neviděl. Dortmund má více co nabídnout. V týmu je velmi dobrý balanc mezi zkušenými a mladými hráči. Oni nám kryjí záda a my potom můžeme hrát bez ostychu."

Tento klub je neuvěřitelně atraktivní. Svou velikostí, stadionem, fanoušky, úspěchy i ambicemi. BVB má velké plány a mě těší, že s jejich naplněním mohu pomoci."

Bellingham si nemůže vynachválit pomoc Jadona Sancha

Významnou roli v mé aklimatizaci hraje Jadon Sancho. A není to jen proto, že pochází ze stejné země nebo že mluví anglicky. On pomáhá všem mladíkům. Podporuje nás v tom, abychom rozvíjeli své dovednosti. Dodává spoluhráčům sebevědomí. Je skvělým idolem pro všechny své podobně staré krajany."

Nejbližší příležitost ospravedlnit objemnou přestupní částku 23 miliónů euro možná dostane Bellingham zítra, kdy Dortmund přivítá na svém stadionu v rámci Ligy mistrů Zenit Petrohrad. Debut na scéně Champions League si reprezentant Albionu do 21 let odbyl už minulý týden. O poločase střídal při prohře 1:3 na půdě Lazia Řím.

Vojtech Olšr / getfootballnewsgermany.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články