Zpět na » 1. Bundesliga » Werner možná skutečně vymění Lipsko za Anglii. Osobně jej kontaktoval Jürgen Klopp

1. Bundesliga - Werner možná skutečně vymění Lipsko za Anglii. Osobně jej kontaktoval Jürgen Klopp

Werner možná skutečně vymění Lipsko za Anglii. Osobně jej kontaktoval Jürgen Klopp © 90min.com - Převlékne Timo Werner v létě dres Lipska?

0

Líbilo se

25.05. - Spekulacemi se toho kolem něj v uplynulých týdnech jen hemží. Timo Werner na německých trávnících týden co týden potvrzuje své kvality a nadstandardními výkony už přivábil několik vážných zájemců z Premier League. V popředí se zdá být Liverpool, jehož trenér Jürgen Klopp sám pracuje na mladíkově příchodu.

Werner začal s fotbalem v rodném Stuttgartu. U tamního VfB se postupně vypracoval až do prvního týmu, než se ve dvaceti letech rozhodl pro riskantní přesun do Lipska, které tehdy čerstvě postoupilo do první ligy. Angažmá u saského celku se nakonec ukázalo jako trefa do černého pro obě strany.

Několik povedených sezón rychlonohého forvarda vystřelilo ke hvězdám. Jen letos nastřílel 24 ligových branek a s ještě nedávno bezejmenným Lipskem bojuje o přední příčky. Jeho bundesligový průměr 0.9 gólu na zápas jej v této sezóně řadí na šesté místo TOP 5 evropských soutěží. Identickou bilancí se mohou pyšnit Neymar, Messi či Mbappé.

Přestože se s klubem, jejž štědře sponzoruje rakouský Red Bull, zařadil mezi globální smetánku, na jaře zatoužil po věhlasnější adrese. Smlouva, která jej k Lipsku poutá do června roku 2023, zahrnuje výstupní klauzuli v hodnotě 58 miliónů eur. Na tuto astronomickou sumu se podle všeho chytila trojice anglických klubů. Nejblíže Wernerově podpisu má před Chelsea a Manchesterem United Liverpool.

Přesvědčí Klopp Wernera, aby zvolil Liverpool?

S informací přišel německý fotbalový expert Raphael Honigstein. „Nejčastěji je Werner spojován s Liverpoolem. Během uplynulých týdnů se spolu Werner a Klopp sešli, přinejmenším po síti. S konkrétní nabídkou ale zatím Reds váhají,” řekl.

„Zatím není jasné, jak velký problém bude pro klubové finance představovat konečný rozsah koronavirové pandemie. Přestupní okno se navíc také zřejmě posune na pozdější termín. Běžně by podobná dohoda nabrala finálních rozměrů již v květnu, teď se však vyjednávací proces může až o dva měsíce posunout.”

Vojt?ch Olšr / liverpoolecho.co.uk, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články