Zpět na » 1. Bundesliga » V Dortmundu jsem se vylepšil po všech herních stránkách, tvrdí Hakimi

1. Bundesliga - V Dortmundu jsem se vylepšil po všech herních stránkách, tvrdí Hakimi

V Dortmundu jsem se vylepšil po všech herních stránkách, tvrdí Hakimi © bundesliga.com - Achraf Hakimi

1

Líbilo se

24.01. - Talentovaný bek má za sebou pořádně výživných osmnáct měsíců. Poté, co jako devatenáctiletý mladíček pomohl Realu Madrid k triumfu v Lize mistrů, se rozhodl pro odvážný krok. Ze španělské metropole se vydal na dvouleté hostování do Borussie Dortmund, riskantní přesun mu však vyšel na jedničku.

Achraf Hakimi nutně potřeboval čas na hřišti a toho by se mu v ostré konkurenci, jaká panuje mezi hráči Realu Madrid, dostávalo jen stěží a rozhodně ne pravidelně. Zato v BVB si během sezóny a půl vysloužil nálepku vysoce ceněného člena základní sestavy, kterému nedělá problém posunout se v sestavě také na ofenzivnější pozice.

Přestože do Vestfálska odcházel jako krajní obránce, snad všechny bundesligové defenzívy už se obávají Hakimiho bleskurychlých výpadů podél pravé strany. Svou mrštnost dal ostatně na podzim pocítit také fotbalistům pražské Slavie.

Miluji fotbal a sleduji mnoho soutěží. Bundesliga se mi dlouho líbila,” zahájil Maročan rozhovor pro německé Spox a DAZN. „Mám hodně kamarádů, kteří zde působili. Ze všech nabídek jsem preferoval právě tu z Německa a evidentně jsem si vybral naprosto správně.

Následně Hakimi zavzpomínal na dětství. „Když mě jednou otec vyzvedával ze školy a předal mi pozvánku na trénink Realu Madrid, nevěřil jsem svým očím,” vybavuje si madridský rodák. „Kvůli fotbalu jsem však musel upozadit mnohá přátelství a bohužel také školu. V té jsem odvedl jenom to opravdové minimum, čehož hodně lituji.

Na Signal Iduna Parku ale vypadá v perfektní pohodě. Jenom letos si připsal osmnáct startů v nejvyšší německé soutěži, v nichž zaznamenal celkem dvě vstřelené branky a dalších šest gólových nahrávek. V jarním programu bude hrát před žlutými tribunami zásadní roli.

Pod Favrem jsem se alespoň o něco zlepšil snad v každém aspektu hry. Když ke mně mluví, tak pozorně poslouchám. Vím totiž, že je to pro mou vlastní budoucnost,” řekl dvojnásobný držitel ceny pro nejlepšího mladého fotbalistu Afriky.

Fanoušci Dortmundu jsou známí po celém světě, protože doslova žijí fotbalem. Na hřišti to cítíme, vskutku patří mezi špičku. Podporují nás za všech situací a dokáží člověka pořádně namotivovat,” prohlásil Hakimi.

Otázkou zůstává, co se bude dít po návratu marockého reprezentanta na Santiago Bernabéu. Stane se pro něj věhlasný chrám jen přestupní stanicí, nebo se zde ještě nějaký čas zdrží? Ve hře je pochopitelně také trvalý transfer do BVB.

Opravdu nevím, jak to bude. Momentálně se vidím čistě v Dortmundu. Mám tady ještě pět měsíců platnou smlouvou a jsem zde šťastný.

Vojt?ch Olšr / bundesliga.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články