Zpět na » 1. Bundesliga » Reus mi může v budoucnosti dělat stejného parťáka jako Havertz, myslí si Brandt

1. Bundesliga - Reus mi může v budoucnosti dělat stejného parťáka jako Havertz, myslí si Brandt

Reus mi může v budoucnosti dělat stejného parťáka jako Havertz, myslí si Brandt © bundesliga.com - Julian Brandt

2

Líbilo se

08.12. - Letos už to vyjde. Alespoň v to tedy věří žlutý soubor z Vestfálska. BVB stále sní o návratu německého titulu do Dortmundu, od odchodu trenérské modly Jürgena Kloppa se však Borussii nedaří přetlačit panující Bayern. Probíhající sezóna ale možná zavede nové bundesligové pořádky, o čemž sní také Julian Brandt. Letní posila Die Schwarzgelben už se sžila s novými spoluhráči a doufá v úspěch.

Zatímco na úvod ročníku spíše paběrkoval, v posledních týdnech už se pravidelně staví do základní jedenáctky celku vedeného Lucienem Favrem. Brandt již přivykl trenérským metodám, taktice a nabyl sebevědomí. Nejlépe si podle svých slov sedl se spoluhráčem z německé reprezentace Markem Reusem. O svých pocitech otevřeně povyprávěl oficiálním bundesligovým stránkám.

Hraní ve středu pole si užívám. Funguji jako spojka mezi všemi hráči, mohu rozhýbat naše útoky. Proti Fortuně Düsseldorf to šlapalo skvěle,” vyjádřil se rodák z Brém k poslednímu ligovému duelu. Dortmund také jeho zásluhou zvítězil jednoznačně 5:0.

Jinak se ale Borussie potýká s občasnými výkyvy formy, což by ji v konečném součtu mohlo stát zisk trofeje. „Nejsme roboti. Každému týmu se někdy nevede. Věci nejdou tak, jak si člověk představuje. Pro nás je však důležité, že jsme se dvěma výhrami dobře nastavili před utkáním Ligy mistrů se Slavií Praha,” opáčil Brandt.

Pochybnosti zaznívaly také ohledně spolupráce Brandta se zkušenějším kolegou Reusem. Mladší z obou ofenzivních fotbalistů ovšem ve vzájemné souhře vidí potenciál. „Než si na sebe útoční hráči zvyknou, tak to může zabrat trochu času. Já jsem navíc měnil pozice. Po posledním zápase, kdy jsem nastoupil jako střední záložník, jsem si vzpomněl na mě a Kaie Havertze ještě z Leverkusenu. Tady by se to s Markem mohlo vyvrbit podobně.

V posledních týdnech na sobě samém pozoruji zlepšení, mé výkony ale stále nejsou stoprocentní. Útočníci se posuzují hlavně na základě vstřelených branek a asistencí. To mi zatím chybí, ale potřebuji pravidelný herní čas,” svěřil se třiadvacetiletý fotbalista.

Nejednomu fanouškovi se nyní jistě nabízí otázka, zda si byl Brandt celou dobu jistý správností svého přestupu. On však nikdy nepochyboval. „Vždy jsem si věřil, je to v mé povaze. Mám co nabídnout, postupně se v Dortmundu ještě zlepším.

Na perspektivního univerzála ofenzivních řad si soupeři BVB rozhodně musejí dávat pozor. Taktické analýze Borussie se už nyní jistě věnuje také trenérský štáb pražské Slavie. Ta totiž na horkou půdu Signal Iduna Parku zavítá již toto úterý v rámci zmiňovaného zápasu základní skupiny Ligy mistrů.

Vojt?ch Olšr / bundesliga.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články