Zpět na » 1. Bundesliga » Bochum - obrat k lepšímu!

Bochum - obrat k lepšímu!

Bochum - obrat k lepšímu! © -

0

Líbilo se

26.11. - Tým VfL Bochum byl po jedenácti odehraných kolech na sestupovém šestnáctém místě. Měl za sebou osm utkání bez výhry a s mužstvem to bylo velmi špatné. Poslední tři utkání hráči Bochumi vyhráli a vyhoupli se na desátou příčku.

Pro mnoho lidí nebylo špatné postavení Bochumi překvapením. V létě odešel kanonýr Gekas, záložník Misimovic a český gólman Drobný. Přestože nové smlouvy podepsali hráči jako Stanislav Šesták, Marcin Mieciel, Matias Concha nebo Marc Pfertzel, fotbaloví experti příliš týmu nevěřili.

Bochum vstoupila do sezony dobře, když z prvních tří zápasů neprohrála ani jeden a měla na svém kontě dvě výhry. Poté přišla série osmi utkání bez výhry a tým byl na sestupových pozicích. Ovšem po uplynutí posledních tří kol je Bochum v klidném středu tabulky. Naposledy porazila Bielefeld 3:0, což bylo její 250. domácí vítězství v Bundeslize.

Daří se slovenskému hráči Stanislavu Šestákovi, který má lví podíl na deseti vstřelených brankách Bochumi v posledních třech zápasech. Hbitý Slovák je hlavně připravuje pro své spoluhráče a je se šesti asistencemi společně s Diegem z Brém a Hajnalem z Karlsruhe nejlepší nahrávač Bundesligy.

V Bochumi došlo také k výměně na postu gólmanské jedničky. Renno nastoupil poprvé místo Laštůvky v utkání proti Wolfsburgu, které Bochum vyhrála 5:3. Poté udržel dvakrát čisté konto a díky tomu si upevnil svou pozici. Renno tedy odchytal tři utkání a má tři výhry.

V dalším kole čeká Bochum derby na Schalke. Bude to pro ni ostrý test.

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz, bundesliga.de

Nejnovější články