Zpět na » 1. Bundesliga » Návrat Sebastiana Kehla

1. Bundesliga - Návrat Sebastiana Kehla

0

Líbilo se

04.03. - Letošní sezona nebyla zatím moc šťastná pro záložníka Borussie Dortmund Sebastiana Kehla. Zranil se totiž hned v úvodním zápase Bundesligy a od té doby laboroval. V utkání proti Chotěbuzi už ale nastoupil v základní sestavě BVB.

"Tato situace byla pro mě velmi frustrující. Na tribuně jsem seděl asi šest měsíců. Celou dobu jsem se těšil na svůj návrat. Proti Stuttgartu jsem to trošku uspěchal, bylo to riskantní. Je to ale těžké. Pokud vidíte, že váš tým má problémy, chcete pomoct. I když to není zrovna moudré," popisuje Kehl svůj nečekaný příchod na hřiště v 58. minutě zápasu Dortmund - Stuttgart.

Sebastian Kehl je zkušeným hráčem. V 1. Bundeslize odehrál 169 utkání a vstřelil v nich jedenáct branek. Ceněný je hlavně díky maximálnímu nasazení, navíc umí dobře hlavičkovat a jeho levá noha dokáže vyslat tvrdou a přesnou ránu.

Do Dortmundu přestoupil v roce 2001 z Freiburgu. Rychle se aklimatizoval a hned se dostal do základní sestavy. S Borussií vyhrál v roce 2002 mistrovský titul. "V každě sezoně jsou okamžiky lepší a horší. Jak pro jednotlivce, tak pro tým. Abyste dosáhli dobrého umístění, musíte se vyvarovat těch horších a dosáhnout co nejvíc těch lepších. To se nám povedlo právě v roce 2002 a získali bundesligový titul. To byl zatím vrchol mé kariéry," tvrdí účastník dvou světových šampionátů.

Ke všem úspěchům mu pomohl tradiční rituál. Na hřiště vstupuje vždy svou silnější levou nohou. "Nevím, kdy přesně jsem s tím začal. Nejdříve jsem to dělal jen tak mimoděk, ale potom později jsem se na to soustředil a vydželo mi to dodnes. Je mi jasné, že pokud vyšlápnu pravou nohou a my prohrajeme, tak ne kvůli mému vykročení. Ale jsem trošku pověrčivý. Ostatně jako většina fotbalistů a sportovců vůbec," myslí si Kehl

Říká se, že všechno zlé je pro něco dobré. Sebastian měl alespoň více času na přemýšlení a utříbení si myšlenek. Společne se svým spoluhráčem Christophemrem Metzelderem bojuje proti dětské prostituci. A zesílil svou víru v boha. "Vyrůstal jsem jako katolík. Víra byla vždy důležitou součástí mého života. V poslední době jsem o ní hodně přemýšlel a věřím ještě více. Začal jsem také více podporovat charitativní projekty."

V září se mu narodil syn Luis. "Předtím mi pár lidí tvrdilo, že otcovstvím se můj život moc nezmění. Ale opak byl pravdou. Jestli berete tuto roli vážně, začnete žít jinak. Mnoho věcí se pro mě stalo absolutně nedůležitými. Malý mi také dodal hodně síly, když jsem byl zraněný," říká sedmadvacetiletý fotbalista.

A jak bude jeho kariéra pokračovat v budoucnu? "V Dortmundu mám dvouletý kontrakt a ten bych rád dodržel. Myslím, že klub se dostává na správnou cestu a nemám tedy důvod odcházet. I když nezapírám, že nějaké zahraniční angažmá by bylo pro mě výzvou."

Jakub Sitek / bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články